پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67241  | تاریخ خبر : 1395/12/26  | ساعت : 13:10

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی:

88 درصد آذربایجان شرقی تحت پوشش سامانه پخش دیجیتال صداوسیما


نصر: مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی گفت : 88 درصد از شهرها و روستاهای استان تحت پوشش سامانه پخش دیجیتال صداوسیمای جمهوری اسلامی قرار دارند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، سید محسن لطیفی در مراسم بهربرداری از سامانه های پخش دیجیتال در نوار شمالی مرز ایران با کشور های جمهوری خود مختار نخجوان و ارمنستان با بیان اینکه 88 درصد از شهرها و روستاهای استان تحت پوشش سامانه پخش دیجیتال هستند گفت: مناطق دارای جمعیت کمتر که پخش آنالوگ دارند، در اولویت دیجیتالی شدن قرار می گیرند.

لطیفی گفت : برا اساس برنامه ریزی ها انجام یافته و هچنین در راستای پاسخ به درخواست های مردم مناطق مرزی برای دریافت شبکه های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران امروز 22 طرح سامانه پخش دیجیتال در مناطق مختلف شهری و روستایی استان مورد بهره برداری قرار گرفت که در مجموع برای اجرای آنها 4 میلیارد و 700 میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود : راه اندازی سامانه پخش دیجیتال شهرستان های جلفا و خدآفرین بدلیل قرارگیری این مناطق در نوار مرزی شمالی کشورمون و بدلیل اینکه دریافت شبکه های کشورهای همسایه درشهرها و روستا های آن با آنت های معولی هم ممکن بود از دغدغه اساسی مسئولان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در استان بود که امروز با همت مردم منطقه و مسئولان شاهد بهره برداری از آن هستیم.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی با اشاره به  اینکه یکی از این طرح ها مربوط به دهکده صنعتی ارسی بود افزود : روستای ارسی از حیث موضوع اقتصاد مقاومتی و روستای نوجه مهر به دلیل وجود امامزاده سید محمد آقا روستایی است که توریست های مذهبی را در ایام مختلفی از سال در خود جای میدهد در اولویت اجرای طرح های فنی سازمان قرار داشت که با اعتباری بالغ بر 800 میلیون تومان به بهره برداری رسید

لطیفی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بیش از 50 درصد مردم شهرستان خدآفرین از نعمت پخش سامانه دیجیتال بهره مند هستند گفت : سامانه پخش دیجیتالی شهر خمارلو و روستاهای لاریجان، ایری بوجاق وعلی وردی اوشاقی در بخش گرمادوز این شهرستان در مجموع با هزینه هشت میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی گفت : با راه اندازی این سامانه 18 شبکه سراسری واستانی سیما و 4 شبکه رادیویی در اختیار مخاطبان رسانه ملی در این مناطق از استان قرار گرفت و همچنین اهالی این مناطق از 6 شبکه رادیویی اف ام نیز بهره مند شدند.

 وی در پایان از خرید 70فرستنده با هزینه پنج میلیارد تومان در سال آینده خبرداد و افزود : با نصب و راه اندازی این فرستنده ها بخش اعظمی از مشکلات پخش دیجیتال در آذربایجان شرقی مرتفع خواهد شد.

در این آیین  فرمانداران  شهرستان  جلفا و خداآفرین نیز با بیان اینکه راه اندازی سامانه پخش دیجیتال و افزایش کانال های تلویزیونی داخلی نیاز فرهنگی این شهرستان ها بود، این اقدام را در راستای بهبود پوشش کانال های تلویزیونی حائظ اهمیت دانستند.

شهرستان جلفا با 56 هزار نفر جمعیت وخداآفرین با جمعیت 20 هزار نفر در نوار مرزی رود ارس، ایران را به کشورهای ارمنستان و آذربایجان وصل میکند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است