پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67058  | تاریخ خبر : 1395/12/22  | ساعت : 16:19

اختصاصی نصر/

تبسمی نوروزی روی لب کودکان نیازمند تبریزی / نوع دوستی فرهنگی دوست داشتنی


نصر: به ایام نوروز که نزدیک می شویم، همه در ذوق و شوق خرید عید غرق می شوند و در این میان کودکانی چشم انتظار دستان محبت آمیزی هستند تا آنها را با هدیه های خالصانه خود در شادی شب عید سهیم کنند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، کودکانی که در راه مدرسه گاه به دستان پراز کیسه های خرید نوروزی پر فخر هم سن و سالان خود با حسرت چشم می دوزند و در خود فرو می روند اما...

در این نگاه پر "تبسم"، گروهی به یاری بغض این کودکان آمده و دست نوازشگری بر سر آنها کشیده اند.

 روزهای پایانی سال بهانه ای شد تا با اعضای گروه نوع دوستی "تبسم" که هدف در شاد کردن این کودکان دارند همراه باشیم.

این گروه هفته گذشته در تکاپوی فراهم کردن جشن نوروز برای دختران تک سرپرست و بد سرپرست بود که تهیه انواع لباس، کیف، کفش و... از مقدمات آن است.

به عنوان خبرنگار افتخار حضور در میان افرادی که رسم محبت را باید از آنها یاد گرفت داشتم، افرادی خستگی ناپذیر که شب و روزشان را برای جمع آوری کمک های مردمی و تهیه اقلام مورد نیاز جشن صرف می کردند.

در طول هفته میزان 20 میلیون تومان کمک توسط خیران برای عید جمع شده بود و هزینه صرف برگزاری جشن و هدایای نوروزی این کودکان معصوم شد.

برگزاری جشن نوروزی برای 120 دختر  تک سرپرست و بد سرپرست  برنامه ریزی شده بود و اقلام خریداری شده شامل کیف ، کفش، لباس، حوله، مسواک و خمیردندان، لاک، خودکار، کش سر، گیره، جوراب و برای عصرانه انواع میوه (موز،سیب و پرتغال) ، آب میوه، نوشابه و پیتزا در نظر گرفته شده بود که تمام این موارد توسط تیم اجرایی تبسم کادو شده و در یک کیف دستی گذاشته شد.

و سرانجام بعد تلاش چند روزه نوع دوستان روز برگزاری جشن فرا رسید که آمفی تئاتر اتاق بازرگانی تبریز این بار درهایش را به روی این امر خیر گروه نو دوستی تبسم زندگی باز کرد که برای نشاندن لبخندی بر لب دختران جشن نوروزی برای مدارس ابتدایی  تبریز گرفته بود.

سفره هفت سین مراسم

ساعت آغاز مراسم که رسید بچه ها دسته دسته با حالتی که قیافه کنجکاوی روی صورتشان نشسته بود وارد سالن شدند و روی صندلی ها نشستند.

دقایقی بعد مراسم با سرود ملی کشورمان آغاز شد و یک به یک گروه های هنری ، گروه سرود دختران، نمایش فسقلی روی صحنه رفتند، هر چه بیشتر می گذشت صدای خنده و قهقه کودکان بالاتر می رفت و این صدا گویای لذت بردنشان از جشن بود گویی که گروه تبسم به هدف خود برای هدیه دادن یک لبخند  قبل سال نو به کودکان داشت نزدیک می شد.

گروه سرود

ساعتی از مراسم که گذشت بخش تقدیر از خیران تبریز که کمک زیادی به برگزاری این جشن و کمک های پیش از این کرده بودند رسید؛ رسول عباس زاده، حسین سعادتی، داوود حسن زاده و... از نام های تقدیر شده بودند که در میان آنها از صمد حسن زاده رئیس اتاق بازرگانی برای فراهم کردن این فضا تقدیر شد.

و در انتها زمان تقدیم هدایا به کودکان فرا رسید، یک به یک نام شان خوانده  می شد و با ذوق و شوق  به سمت پله ها می دویدند  و روی صحنه می رفتند، مشخص بود در ذهنشان علامت سوال هایی می گشت که در این بسته های قرمز بزرگ چه چیز هست که به ما می دهند...

زمان باز‌ کردن هدایایشان که رسید نور خوشحالی دلشان به چشمانشان می زد ، حتی بعضی هاشان اشک شادی در چشمشان جاری بود، با کنجکاوی تمام محتویات پک قرمزشان را جسجو می کردند.

یکی که معلوم بود مدت ها انتظار کفش نو را می کشد جعبه کفش را باز کرد، دیگری کیف صورتی کوچک داخل پک را برداشت و به کش و گیره های داخلش چشم دوخته ، شادی آن لحظه یشان را با جمله ی دیگری نمی شود تفصیر کرد.

در پایان جشن با اسرا طریقیان مدیر مسئول گروه نوع دوستی تبسم چند کلمه ای به صحبت نشستیم.

وی گفت: فکر می کنم تبسم به عنوان گروهی که تقریبا تازه در این حوزه قدم گذاشته رشد خوبی داشته و توانست به هدف نشاندن لبخند روی لب خیلی ها برسد و همچنان با عزمی راسخ و کمک های مردمی پیش خواهد رفت.

خانم طریقیان می گفت: گروه نوع دوستی تبسم اواخر "آذر ماه 94" با همراهی جمعی کوچک از جوانان شهر تبریز و با محور فعالیت قرار دادن “ مراکز سالمندان ” تبریز ، به صورت گروه تلگرامی ، فعالیت خود را آغاز کرد  و به مرور زمان فعالیت های خود را توسعه داده و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست بهزیستی، خانواده های بی بضاعت و در حال حاضرکمک هزینه درمانی بیماری های خاص برای بیماران بی بضاعت فعالیت دارد.

وی با خوشحالی تمام ادامه داد: در این مدت گروه تبسم توانسته همکاری داوطلبانه جمعی از بهترین پزشکان متخصص دانشگاه علوم پزشکی تبریز را جلب کند.

این گزارش حاکی است، مقداری از میوه ها و خوراکی هایی که بیشتر از تعداد حاضرین جشن تهیه شده بود برای شادی دل سالمندان به خانه سالمندان برده شد.

---------------------

گزارش از گلناز پورنامی

-------------------------

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است