پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   67028  | تاریخ خبر : 1395/12/22  | ساعت : 11:20

گزارش/

تبریز میزبان همایشی برای تسهیل تحصیل در آلمان


نصر: سرپرست تیم پروژه بین المللی ایران فرشمن  تاکید کرد: هدف فرشمن در ایران، ارائه خدمات و راهنمایی برای شروع تحصیل در دانشگاه های معتبر آلمان است.
 

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، " مهدی دهقانی" در همایش پروژه بین المللی فرشمن در ایران که  در سالن همایش اداره کل استاندارد برگزار شد، با بیان اینکه مبنای اصلی کار ما ایجاد اعتماد در بین خانواده های ایرانی است، اظهار داشت: علت عمده مشکلاتی که خانواده ها و خود محصلان در این مسیر دارند، به دلیل نداشتن اطلاع کافی از این مسیر است. ما معتقدیم که هیچ فردی نباید برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، ارتباطش را با کشور خود به دلایل های مختلفی از جمله سربازی قطع کند.

این فارغ التحصیل مهندسى الكترونيك از دانشگاه شريف به شرایط ورود به دانشگاه های کشور آلمان اشاره کرد و گفت: طبق قوانین وزارت فرهنگ و آموزش کشور آلمان، هر دانش آموز غیر آلمانی برای ورود به دانشگاه های کشور آلمان، در صورتی (واجد شرایط) در خواست پذیرش از دانشگاه های دولتی آلمان خواهند بود که ۱۲ سال در کشور مبداء تحصیل نموده و در آزمون ورودی دانشگاه های کشور مبداء پذیرفته شده و یک سال در دانشگاه های دولتی در کشور مبداء تحصیل کرده باشند و همچنین زبان آلمانی را در حد پیشرفته بداند.
وی افزود: با استفاده از طرح بین المللی فرشمن در کشور آلمان، دانش آموزان ایرانی با پایان سال سوم متوسطه و بدون داشتن شرایط فوق می تواند بعد از گذراندن یک سال دوره کالج، به صورت تضمینی وارد دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان شوند.

دهقانی تاکید کرد: هدف ما ایجاد فضای بیزینسی یا تبلیغات کاذب و تشویق بیجا برای جوانان کشور نیست، بلکه اصلی ترین هدف ما مشاوره و راهنمایی های اجتماعی افرادی است که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند
وی اذعان داشت: در دوره فرشمن، زبان آلمانی از ابتدا به دانش آموزان، آموزش داده خواهد شد و دانش آموزان برای ورود به بهترین دانشگاه های دولتی آلمان آماده خواهند شد.
دهقانی اظهار داشت: برای ورود به دوره یک ساله فرشمن، نیاز به پشت سر گذاشتن آزمون ورودی خواهد بود که این آزمون به همت گروه ایران فرشمن در ایران برگزار می گردد.
سرپرست تیم ایران فرشمن تصریح کرد: طرح فرشمن که سال ها است راه دانش آموزان ۲۸ کشور جهان به دانشگاه های آلمان را هموار می سازد، هم اکنون توسط گروه ایران فرشمن، نماینده رسمی طرح فرشمن آلمان، برای دانش‌ آموزان مستعد ایرانی نیز فعال می باشد.

دهقانی گفت: در موسسه فرش من سالانه به ۱۰ نفر از برگزیدگان دانشجویان ایرانی جوایزی اهداء می شود.
وی در پایان گفت: طی دو سال، سمینار هایی در شهر های اصفهان، تهران، کرج و تبریز با حضور پروفسور الکساندر کرن، که یکی از اساتید زبده الکترونیک دانشگاه آخن آلمان و  ریاست دپارتمان علمی انستیتو فرشمن است، برگزار می گردد.

این گزارش حاکی است، در این همایش مهندس سهيل ميرزاپور مهندسى مكانيك از دانشگاه آخن آلمان، پروفسور الكساندر مدرس دانشگاه آخن آلمان نیز سخنرانی کردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است