پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66988  | تاریخ خبر : 1395/12/21  | ساعت : 09:33

همزمان با هفته منابع طبیعی و درختکاری/

جنگل کاری تپه های استادیوم یادگار امام(ره) تبریز


نصر: پروژه جنگل کاری تپه های استادیوم یادگار امام (ره) تبریز همزمان با هفته منابع طبیعی و درختکاری آغاز شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، عملیات آغاز این پروژه با حضور رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز، محمدحسین حسن زاده مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، جمشید نظمی مدیرکل اداره ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، ایرج شهین باهر عضو شورای شهر تبریز، کاظم شهریاری معاون فرهنگی باشگاه تراکتورسازی تبریز و ... برگزار شد.

همچنین در این مراسم جمعی از اعضای کانون هوادارن باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتورسازی تبریز نیز حضور یافتند.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز در این مراسم با اشاره به اینکه عملیات کاشت درخت در تپه های یادگار امام (ره) پروژه ای عظیم و منسجم خواهد بود، گفت: مجموعه شهرداری تبریز برای تحقق کاشت 60 هزار اصله نهال تا پایان سال 96 در تپه های یادگار امام (ره)، عزم خود را جزم کرده است.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام با همکاری ویژه شهرداری منطقه 3 تبریز انجام می شود، تصریح کرد: صفر تا صد این پروژه اعم از کاشت، تامین آب، شبکه آبرسانی، نگهداری و... به همت مجموعه شهرداری تبریز و سازمان پارکها و فضای سبز انجام می شود.

وی با بیان اینکه این سبزینگی به نام تبریز و تیم های محبوب آن است، اظهار داشت: انبوهکاری تپه های یادگار امام(ره) تبریز حرکتی بزرگ و زمان بر است که پشتیبانی کامل از سوی تمامی دستگاههای اجرایی استان را می طلبد.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش هواداران پرشور تیم تراکتورسازی تبریز برای حمایت از این پروژه ، اظهار داشت: بی شک پتانسیل و ظرفیت های موجود در این زمینه بسیار یاریگر خواهد بود چرا که هواداران این تیم با ثبات قدم و پشتیبانی های خود همواره در کنار حمایت از فوتبال در زمینه های اجتماعی نیز بسیار فرهنگ ساز بوده اند.

حسن زاده با اشاره به ضرورت درختکاری در تپه های اطراف این استادیوم گفت: باید این قسمت ها را از حالت خشک و صحرایی تغییر داده و جلوه بصری مناسبی به آن بخشید چون موضوع نهالکاری در این قسمت از تبریز بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر غفلت کنیم ضلع جنوبی بستری برای ورود گرد و غبار و ریزگردهای تبریز است.

گفتنی است، آیین آغاز پروژه جنگل کاری تپه های استادیوم یادگام امام (ره) تبریز با مشارکت سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، شهرداری منطقه 3 تبریز و اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی برگزار شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است