پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66965  | تاریخ خبر : 1395/12/20  | ساعت : 16:28

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

یارانه ناچیز به فرهنگ و هنر دردی از آن دوا نمی‌کند/اختصاص یارانه 500 میلیارد تومانی


نصر: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در حالی که معتقد است باید هر نوع کمکی به این عرصه را به فال نیک گرفت، گفت: یارانه اعطایی وزارت فرهنگ در سال گذشته به حوزه فرهنگ به قدری ناچیز است که عملا نمی‌تواند دردی را دوا کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به اختصاص یارانه 500 میلیون تومانی از سوی دولت به اصحاب فرهنگ و هنر در سالی که گذشت، اظهار داشت: اگرچه باید هر نوع کمکی به عرصه فرهنگ و هنر را به فال نیک گرفت اما رقم اعطایی وزارت فرهنگ به تمامی بخش‌های فرهنگی همچون حوزه‌های رسانه و مطبوعات، قرآن و امور مساجد، کتاب، شعر و هنر به قدری ناچیز است که عملا نمی‌تواند دردی را دوا کند.  

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه فعالیت‌های فرهنگی در ایران درآمدزا نیستند یارانه‌های اعطای به اهالی فرهنگ و هنر باید استمرار داشته باشد تا رغبت بیشتری برای حضور و فعالیت در این عرصه در میان جوانان ایجاد شود و چرخ اقتصادی در این حوزه بچرخد.

وی با بیان اینکه دولت باید در تخصیص یارانه به اصحاب فرهنگ و هنر عدالت را در نظر بگیرد، افزود: متاسفانه هنوز هم عدالت در تخصیص یارانه‌ها به نشریات رعایت نمی‌شود و برخی که بعضا مخاطبان بالایی نیز ندارند همچنان از کمک‌های خوب دولتی بهره می‌برند و در مقابل برخی از برخی از سایت‌ها و خبرگزاری‌های تاثیرگذار سهم چندانی از این کمک‌ها ندارند، البته از آنجا که این مسئله دغدغه کمیسیون فرهنگی است کمیسیون به دنبال تغییر این وضعیت است.   

به گفته سعیدی ایجاد تسهیلات لازم، حمایت از ناشران و اعطای یارانه از جمله عواملی هستند که می‌تواند در رونق حوزه کتاب به عنوان یکی از ارکان اساسی در عرصه فرهنگ و هنر تاثیرگذار باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین معتقد است دولت باید با نظارت و مدیریت صحیح فعالیت‌های فرهنگی را به سمت درآمدزایی ببرد لذا مدنظر قرار دادن نکاتی در تخصیص این کمک‌ها ضروری است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است