پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66954  | تاریخ خبر : 1395/12/19  | ساعت : 19:35

گزارش اختصای "نصر" از اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی/

سهم اندک خبرنگاران آذربایجان شرقی از تندیس های جشنواره سوم!


نصر: سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری های و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، آیین اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری های و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی ، قبل از ظهر امروز در تالار خاقانی، خانه فرهنگ تبریز، با حضور استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان استانی، پیشکسوتان اصحاب رسانه و فعالان این حوزه، برگزار شد.

این جشنواره  در بخش های حرفه ای شامل سرمقاله، یادداشت و عکس خبری، گرافیک وصفحه آرایی، تیتر، خبر، گزارش، مصاحبه، طنز و کاریکاتور، بخش ویژه شامل شعار سال «اقتصاد مقاومتی» و احیای دریاچه ارومیه و نقش مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در تحقق آنها، روابط عمومی های رسانه محور و بخش جنبی با موضوع «ارس بسترساز توسعه منطقه» پذیرای بیش از هزار و ۲۵۰ اثر از ۵۵۲ نفر بود، که در پایان این مراسم از برگزیدگان بخش های مذکور، تجلیل به عمل آمد.

"اسماعیل جبارزاده" در اختتامیه این جشنوره، به نقش رسانه ها که زمینه ساز توسعه همه جانبه است، تاکید کرد و گفت: دولت تدبیر و امید به نقش رسانه ها به عنوان عامل زمینه ساز توسعه همه جانبه باور دارد و رشد کمی و کیفی رسانه های استان نیز گواه روشن این مطلب است

.

عالی ترین مقام دولت در آذربایجان شرقی تصریح کرد: در واقع دولت تدبیر و امید معتقد به فضای باز رسانه ای است و هرگونه نقد سازنده و حرفه ای با رویکرد حل مشکلات را که نه تنها منافع سیاست های خود نمی داند مبتنی بر مسئولیت اجتماعی و شرعی رسانه ها به عنوان چشم بینا و گوش شنوای دولت و ملت استقبال می کند.

جبارزاده با اشاره به مطلب فوق ادامه داد: بر همین اساس مدیریت استان در همه نشست های رسانه و غیر رسانه ای جهت شنیدن نقد حرفه ای و سازنده فعالان رسانه ای اعلام آمادگی کرده و از این همراهی برای توسعه استان و رفع مشکلات بهره برده است.

وی گفت: در چنین شرایطی برگزاری جشنواره مطبوعات خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی، می تواند محفل خوبی برای سنجش کیفیت رسانه ها و توانمندی فعالان این عرصه باشند.

وی در پایان تاکید کرد: از مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انتظار می رود ضمن توجه به جنبه های آموزشی این اقدام ارزشمند برای تداوم این سنت حسنه آن‌ را در برنامه تقویمی سال های آینده امور فرهنگی استان بگنجاند تا فعالان رسانه ای استان، فرصت مناسب برای برنامه ریزی جهت حضور هرچه قوی تر در این رویداد رقابتی و آموزشی را داشته باشند.

 

امیدبخشی رویکرد اساسی رسانه ها

محمد محمد پور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در این مراسم اظهار داشت: اگر فضای رسانه‌ای، قابل قبول و مطلوب باشد، می‌تواند در سلامت جریان توسعه و تسهیل و هموارکردن مسیر رونق اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی استان تاثیرگذار باشد.   

وی ادامه داد: امیدبخشی و آگاهی بخشی به جامعه باید رویکرد اساسی رسانه ها باشد؛ چراکه این اصل باعث بالا رفتن سطح آگاهی و علمی مردم می‌شود و از رسانه‌ ها انتظار می‌رود که این کارها را در راستای رسالت خبری خود انجام دهند.   

وی اظهار امیدواری کرد: تا رسانه‌ها به سمت انتشار ارزش‌ها و فضائل اخلاقی حرکت کنند و اخلاق رسانه‌ای در سطح استان گسترش یابد.

محمدپور تاکید کرد: فعالیت براساس رسالت انسانی و رسانه‌ای برای عموم جامعه امیدبخش خواهد بود.   

وی با اشاره به تاثیرگذاری مطبوعات و رسانه‌ها در جامعه و اهمیت فعالیت در این حوزه، گفت: جشنواره مطبوعات می‌تواند در توسعه و تعمیق محتوایی مطبوعات محلی و خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری، مؤثر باشد.

 

برترین های جشنواره سوم

در این مراسم از برگزیدگان بخش های مذکور که توسط هیئت داوران مورد داوری و بررسی قرار گرفته بود، تجلیل شد که به شرح  زیر است:

بخش گزارش:

در این بخش از پایگاه خبری همنوا "یاسمین مولانا" و خبرگزاری تسنیم "مهدی کاظم زاده" مشترکا مقام سوم و از نشریه همنوا "سحر فکردار" و خبرگزاری ایسنا "زهرا حیدری آزاد" مشترکا رتبه دوم را به خود اختصاص دادند، گفتنی است در این بخش از نگاه هیات داوران هیچ اثری حائز مقام نخست نشد.

*بخش کاریکاتور:

در این بخش مقام سوم به "نسیم یاریان" از پایگاه خبری آدینه پرس اختصاص یافت، در این بخش مقام اول و دوم به هیچ اثری تعلق نگرفت.

*بخش مصاحبه:

در این بخش مقام سوم به دو اثر "جعفر شکوریان" از روزنامه عجب شیر  و "شهرام شهنازیان" از  هفته نامه رزق اختصاص یافت و مقام دوم به اثر "وحید بابائی"  از روزنامه سرخاب و مقام اول به اثر "محمد سهرابی" پایگاه خبری تحلیلی نصر اختصاص یافت.

*بخش خبر:

در این بخش مقام سوم به "وحید زینالی"  از خبرگزاری فارس اختصاص یافت، شایان ذکر است در این بخش مقام اول و دوم حائز مقبولیت رای هیئت داوران واقع نشد.

*بخش یادداشت، مقاله، سرمقاله:

در این بخش مقام سوم به اثر "علی سلیمانیان" از ماهنامه بهمن آذربایجان  ، مقام دوم به اثر "جهان بخش احمدیان" از پایگاه خبری آذرقلم  و مقام اول به " مهدیه فاطری"  از روزنامه سرخاب اختصاص یافت.

*بخش عکس خبری

در این بخش مقام سوم به اثر "امیر صادقی" از خبرگزاری ایسنا ، مقام دوم به "زهرا سلمانی" از خبرگزاری آناج  تعلق گرفت، گفتنی است در این بخش مقام اول به اثری تعلق نیافت، شایان ذکر است در این بخش جایزه ویژه به "علی حامد حق دوست" از خبرگزاری ایرنا اختصاص یافت.

*بخش تیتر:

در این بخش مقام سوم "عارف گوزلی" از هفته نامه نسیم قره باغ ، مقام دوم به "حاج سعیدی"  از روزنامه مهد تمدن و مقام اول به "اسد بابائی"  از خبرگزاری مهر تعلق گرفت.

*بخش طنز مکتوب:

در این بخش اثر "فرهاد باغشمال" از روزنامه سرخاب به مقام سوم ، اثر  "رضا علوی" از روزنامه سرخاب به مقام دوم و اثر "صالح جهانی" از روزنامه مهد تمدن  به مقام اول اختصاص یافت.

*بخش گرافیک و صفحه آرا:

در این بخش از هفته نامه رزق ، هفته نامه گونش و ماهنامه صبح تبریز تقدیر شد.

*بخش ویژه شعار سال اقتصاد مقاومتی:

در این بخش اثر "پرویز انصاری" از خبرگزاری ایرنا مورد تقدیر واقع شد.

*بخش جنبی «ارس بسترساز توسعه منطقه»:

در این بخش اثر "علیرضا محمدپور" از روزنامه مهد تمدن مورد تقدیر قرار گرفت.

این گزارش حاکی است، بزرگداشت استاد کاظم نوبری پیشکسوت حوزه عکس خبری آذربایجان شرقی و نیز گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حمید آرش آزاد، کریم شفائی، عزیز حمزه زاده و مرتضی اعلمی چهار تن از پیشکسوتان فقید مطبوعات و رسانه های استان نیز از دیگر بخش های مراسم اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است