پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66937  | تاریخ خبر : 1395/12/19  | ساعت : 14:30

گزارش 《نصر》 از اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات آذربایجان شرقی/

دولت تدبیر و امید معتقد بر فضای باز رسانه ای است


نصر: استاندار آذربایجان شرقی با حضور درسومین جشنواره مطبوعات استان تاکید کرد: دولت تدبیر و امید معتقد به فضای باز رسانه ای است و هرگونه نقد سازنده و حرفه ای با رویکرد حل مشکلات را مبتنی بر مسئولیت اجتماعی و شرعی رسانه ها به عنوان چشم بینا و گوش شنوای دولت و ملت استقبال می کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "اسماعیل جبارزاده" در آئين اختتاميه سومين جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی که قبل از ظهر امروز در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با حضور مسئولین استانی، پیشکسوتان اصحاب رسانه و افراد فعال این حوزه برگزار شد، به اهمیت جایگاه آذربایجان در تاریخ معاصر اشاره کرد و گفت: آذربایجان همواره یکی از کانون های مهم تمدن ایران است و تاریخ معاصر ایران پیوندی جدانشدنی با نام مشروطه دارد، قطعا اولین کلمه ای که بعد از مشروطه به خاطر می آید، نام تبریز و استقامت آن است که بیانگر ایستادگی آذربایجان و احیای مشروطه خواهی و قانون گرایی است.

وی ادامه داد: آذربایجان شرقی همواره از کانون های مهم تمدن ایران زمین‌ بوده و این روند در تاریخ معاصر نیز به اشکال مختلف دیده شده است.

وی افزود: خاطره قیام حماسه ساز ۲۹ بهمن و آذربایجان از دیگر نقاط درخشان تاریخ معاصر ایران و نشانگر نقش بی بدل مردمان در ساخت آینده کشور است و رسانه ها و نگارندگان ایران در جایگاه مجرای صدیق آگاهی بخشی، تنویر افکار عمومی و زمینه ساز انتقال دانسته های مختلف همواره نقشی ارزشمند در تحقق خواسته های عمومی داشته اند و از این رو بسیاری از آنها نیز جان در راه قلم و کلمات گذاشته و در حافظه ابدی راه مردی، ماندگار شده اند.

استاندار تبریز تصریح کرد: تاریخ گواهی می دهد آذربایجان در این عرصه نیز نقش پیشرویی در راه اندازی و توسعه فعالیت های مطبوعاتی طی بیست سال اخیر ایفا نموده است.  
جبارزاده اظهار داشت: رسانه ها با گستره فعالیت محلی آذربایجان شرقی و نمایندگان سراسری در نقاط مختلف استان، همواره برای گسترش اندیشه، آگاهی و برقراری ارتباط سالم و سازنده و مبتنی بر اخلاق حرفه ای با مخاطبان در تلاش بوده اند. این ارتباط متقابل و تلاش دوطرفه از سوی فعالان رسانه ای استان و مسئولان همواره برقرار بوده و از این رهگذر شاهد ثمرات بسیاری برای هر دو طرف بوده ایم.

وی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فضای فرهنگی استان آکنده از برف های زرّین در دفتر توسعه رسانه ای آذربایجان شرقی است که این فرصت در دولت تدیر و امید چند برابر شده است.
وی با اعلام این خبر که علاوه بر توسعه کیفی و محتوایی رسانه ها، شاهد توسعه گسترده در بخش کمی نیز هستیم، افزود: در حال حاضر تعداد رسانه های استان ۳۱۰ عنوان می باشد که این آمار در استان قابل تحسین می باشد.

وی به نقش رسانه ها که زمینه ساز توسعه همه جانبه است، خاطر نشان کرد و گفت: در راستای این وضعیت امید بخش می توان گفت که دولت تدبیر و امید به نقش رسانه ها به عنوان عامل زمینه ساز توسعه همه جانبه باور دارد و رشد کمی و کیفی رسانه های استان نیز گواه روشن این مطلب است.

این‌مقام‌مسئول تصریح کرد: در واقع دولت تدبیر و امید معتقد به فضای باز رسانه ای است و هرگونه نقد سازنده و حرفه ای با رویکرد حل مشکلات را که نه تنها منافع سیاست های خود نمی داند مبتنی بر مسئولیت اجتماعی و شرعی رسانه ها به عنوان چشم بینا و گوش شنوای دولت و ملت استقبال می کند.

جبارزاده با اشاره ادامه داد: بر همین اساس مدیریت استان در همه نشست های رسانه و غیر رسانه ای جهت شنیدن نقد حرفه ای و سازنده فعالان رسانه ای اعلام آمادگی کرده و از این همراهی برای توسعه استان و رفع مشکلات بهره برده است.

وی گفت: در چنین شرایطی برگزاری جشنواره مطبوعات خبرگزاری ها و پایگاه های خبری آذربایجان شرقی، می تواند محفل خوبی برای سنجش کیفیت رسانه ها و توانمندی فعالان این عرصه باشند.
وی در پایان تاکید کرد: از مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان انتطار می رود ضمن توجه جنبه های آموزشی این اقدام ارزشمند برای تداوم این سنت حسنه آن‌را در برنامه تقویمی سال های آینده امور فرهنگی استان بگنجاند تا فعالان رسانه ای استان، فرصت مناسب برای برنامه ریزی جهت حضور هرجه قوی تر در این رویداد رقابتی و آموزشی را داشته باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است