پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66541  | تاریخ خبر : 1395/12/10  | ساعت : 13:05

خبر/

نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی فرانسه به استاد دانشگاه تبریز اعطا شد


نصر: نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی کشور فرانسه، به الله شکر اسداللهي، استاد گروه زبان فرانسه دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه تبریز اعطا شد . 

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، این نشان که به محققان، هنرمندان، فیلسوفان، مترجمان، ادبا و اساتید  داده می‌شود، اولین بار به دستور ناپلئون بناپارت در سال 1808 میلادی پایگذاری شده و از آن زمان تاکنون، وزارت آموزش عالی کشور فرانسه هر سال در سراسر دنیا با مطالعه‌ی کارنامه‌ی پژوهشی برخی از پژوهشگران، متفکران و اساتید و هنرمندان، این نشان بین المللی را به تعداد معدودی از آنها اهدا می‌کند .

یادآور می‌شود: در این ارتباط نیز در ایران، تعدادی از نویسندگان، هنرمندان و اساتید، قبلاً این نشان را دریافت نموده اند و در سال های گذشته نیز تعدادی از هنرمندان ایرانی، مترجمان برجسته‌ای که متون ادبی را از زبان فرانسه به فارسی ترجمه کرده‌اند، نویسندگان ایرانی که در عرصه‌ی ادبیات فارسی آثار برجسته‌‍ای از خود به جا گذاشته‌اند، برخی از اساتید ادبیات فرانسه در دانشگاه‌های ایران موفق به دریافت نشان "نخل آکادمیک" شده‌اند.

امسال نیز پس از بررسی کارنامه های پژوهشی برخی از اساتید و مترجمان و نویسندگان ایرانی، این نشان به دو نفر از اساتید ادبیات فرانسه و ترجمه در دانشگاه‌های تبریز و الزهرا اهدا شد که در دانشگاه تبریز این نشان را الله شکر اسداللهی، از گروه آموزشی زبان و ادبیات فرانسه دریافت کرده است

شایان ذکر است: از سوابق علمی، پژوهشی و اجرایی این استاد دانشگاه تبریز از جمله می‌توان به تالیف و ترجمه 9 کتاب، چاپ بیش از 30 مقاله در مجلاتISI  و علمی و پژوهشی، ارایه نزدیک 30 مقاله در کنفرانس‌های ملی و بین المللی، ... و از سوابق مدیریتی نیز می‌توان به معاونت تحصیلات تکمیلی دانشگاه، معاونت دانشکده، ریاست دانشکده، مدیریت گروه آموزشی زبان و ادبیات فرانسه و ... اشاره کرد .


انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است