پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66487  | تاریخ خبر : 1395/12/09  | ساعت : 16:15

رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تبریز:

مصرف کنندگان از حقوق خود مطلع نیستند!


نصر: رئیس انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان تبریز گفت: اگر در سلسله مراتب تولید کالا و به مصرف رسیدن آن واسطه های بین تولید کننده و مصرف کننده از بین برود، در پی آن افزایش قیمیت های پلکانی کالا شکسته خواهد شد و کالا با قیمیت واقعی خود به دست مصرف کننده خواهد رسید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "محمد صادق  تبریزی" همزمان با 9 اسفند روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان در گفت و گو با خبرنگار نصر افزود: هیات مدیره جدید این انجمن از ششم بهمن ماه 1394 با هدف رسیدگی به حقوق مصرف کنندگان و رفع مسائل پیش آمده وارد میدان عمل شده است.

تبریزی با اشاره به وظایف و اختیارات این انجمن اظهار داشت: انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان وظایفی در قبال شهروندان  دارد ،  دریافت و ارجاع به دعاوی مصرف کنندگان در مراجع ذیربط اعم از گران فروشی، عدم درج قیمیت، عدم رضایت از کالا - ارائه مشاوره و راهنمایی به مصرف کنندگان- آموزش مصرف کنندگان با تمرکز و تدبین حقوق مصرف کنندگان در مورد استاندارد و کیفیت کالا از طریق رسانه های گروهی، نشریات و مطبوعات- جلوگیری از تبانی و مراکز انحصاری که منجر به افزایش قیمیت و تضعیف حقوق مصرف کنندگان می گردد- برگزاری نمایشگاه های مرتبط با حقوق مصرف کننده و حضور در جلسات مرتبط با حقوق مصرف کننده در سایر دستگاه ها از آن جمله است.

وی درباره فعالیت های یک و نیم ساله هیات مدیره جدید این انجمن گفت: این انجمن در طول این مدت ناظر بر امور و همچنین بررسی مسائل داد و ستدی بازار تبریز بوده است؛ چراکه در حال حاضر رضایت مصرف کنندگان از بازار  به دلیل برخی داد و ستد های غیر قانونی و همچنین قیمت های بالا، قابل قبول نیست.

 تبریزی با بیان این که حمایت از تولیدات داخلی یکی از وظایف مدنی تمامی افراد جامعه است، ادامه داد: حمایت از تولیدات داخلی یکی از وظایف مدنی ما است اما این امر زمانی میسر است که تولیدات داخلی از کیفیت بالایی برخوردار باشد و مصرف کننده را جذب کند.

وی در خصوص عدم رجوع مصرف کنندگان به تولیدات داخلی اظهار کرد: تولید کنندگان داخلی با افزایش قیمت کالا برای کسب سود بیشتر در مقابل کاهش کیفیت آن سبب عدم رجوع مصرف کننده به کالای داخلی می شوند، همچنین دلیل دیگری که در عدم مقبولیت تولیدات داخلی نقش دارد قانون های کاری است که برای تولیدکنندگان وضع شده و آنها را با سخت گیری های شدیدی در مورد جذب نیروی انسانی رو به رو می کند، از این رو افراد جامعه رغبتی برای اشتغال در تولیدات داخلی نشان نمی دهد.

تبریزی ادامه داد: اگر در سلسله مراتب تولید کالا و به مصرف رسیدن آن واسطه های بین تولید کننده و مصرف کننده از بین برود، در پی آن افزایش قیمیت های پلکانی کالا شکسته خواهد شد و کالا با قیمیت واقعی خود به دست مصرف کننده خواهد رسید. خوشبختانه تبریز در بازار کفش خود به این موفقیت دست یافته و کالای خود را بدون واسطه در اختیار مصرف کننده قرار می دهد، همچنین این امر موجب اعتماد مصرف کننده و حمایت از تولید کفش تبریز می شود.

تبریزی با تاکید بر سخن رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان در خصوص اقتصاد مقاومتی با در نظر گرفتن طرح خاصی در مورد برند هایی که به نفع مصرف کنندگان و تولید کنندگان خواهد بود، برای آینده ای نزدیک، برنامه ریزی های اولیه را جهت دیدار با مسئولان اقتصاد مقاومتی استان و کسب حمایت لازم انجام داده است.

تبریزی در پایان سخنان خود درباره نحوه اطلاع رسانی انجمن از طریق رسانه گفت : انجمن در صدد گسترش فضای اطلاع رسانی خود در رسانه های مجازی و غیر مجازی، جهت افزایش کیفیت تولید و سهولت مصرف کالا برای شهروندان تبریزی است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (4)

واقعا اینجوریه من دانشگاه تدریس میکنم همیشه به دانشجوهام میگم که باید از خانواده هاتون شروع کنید . اونا رو با حق و حقوق خودشون آشنا کنید . ممنون از اعضای انجمن گام بزرگی بود که برداشتین
08:36:52 1395/12/10
رضا کمالی نیا
  
عالی بود
08:51:24 1395/12/10
کامبیز مهدوی
  
این مرد بزرگوار قبلا در احیای حق مردم و عدالت خواهی صادقانه نقش پر رنگی ایفا نموده است و به امید حق حقوق مصرف کنندگان به صورت یکسان را بهبود خواخند بخشید
08:18:56 1395/12/10
azad
  
دقیقا همینطوره
08:49:35 1395/12/10
ندا حسین پور
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است