پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66345  | تاریخ خبر : 1395/12/07  | ساعت : 07:55

پایدار در گفتگو با «نصر» مطرح کرد:

تیشه به ریشه صنعت آذربایجان می زنند/ لزوم لغو مصوبه تغییر کاربری کارخانه «بنیان دیزل»


نصر: رئیس انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های خودروی تبریز گفت: تغییر کاربری و تخریب کارخانه بنیان دیزل تیشه به ریشه صنعت آذربایجان خواهد زد و مثل سرطان سایر صنایع منطقه صنعتی غرب را گرفتار خواهد کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "یونس اکبرپور پایدار" در واکنش به تغییر کاربری و تخریب کارخانه بنیان دیزل به خبرنگار «نصر» گفت: در سال اقتصاد مقاومتی اگر نمی توانیم صنعت استان را توسعه دهیم لااقل آنچه را که قبلا داشتیم را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه صنایع منطقه صنعتی غرب تبریز نقش بسیار مهمی در رشد صنعت و اشتغال دارد، گفت: صنایع منطقه صنعتی غرب جزو صنایع مادر و استراتژیک هستند و به رونق واحدهای پایین دستی کمک شایان توجهی می کنند و هر چقدر بتوانیم باید این صنایع را تقویت کنیم.

رئیس انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های خودروی تبریز با تاکید بر اینکه تغییر کاربری و تخریب کارخانه بنیان دیزل بر خلاف روح اصل 44 قانون اساسی است، گفت: واگذاری این صنایع به بخش خصوصی با هدف رونق، توسعه و شکوفایی این صنایع مادر انجام گرفته و نه تغییر کاربری و ایجاد مجتمع تجاری.

پایدار از نحوه خصوصی سازی صنایع بزرگ استان انتقاد کرد و گفت: واگذاری برخی صنایع بزرگ تبریز جای سوال زیادی دارد و این صنایع به افراد دارای اهلیت لازم واگذار نشده اند و با بحران مواجهند.

وی با تاکید بر اینکه صنایع منطقه صنعتی غرب تبریز دارای برندهای جهانی و تکنولوژی تولید خاصی هستند، گفت: برخی افراد تنها به دنبال منافع شخصی خود هستند و به همین دلیل این صنایع افت کرده است.

این فعال صنعتی تاکید کرد: تغییر کاربری و تخریب کارخانه بنیان دیزل تیشه به ریشه صنعت آذربایجان خواهد زد و مثل سرطان سایر صنایع منطقه صنعتی غرب را گرفتار خواهد کرد.

پایدار گفت: این اقدام مسئولان باعث می شود برخی صنایع بزرگ که در اختیار افراد فاقد صلاحیت قرار دارند، سهامدارانش چرتکه در دست بگیرند و به جای برنامه ریزی برای توسعه کارخانه قیمت زمین و ارزش افزوده اش را محاسبه کنند.

وی با بیان اینکه بنیان دیزل یکی از واحدهای مهم موتورسازی کشور بود، افزود: تغییر کاربری و تخریب بنیان دیزل ضربه بزرگی به صنعت آذربایجان شرقی بود.

رئیس انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های خودروی تبریز گفت: به آمار گمرک نگاه کنید ببینید چقدر موتور وارد کشور می شود.

پایدار اضافه کرد: نمی دانم چه انگیزه ای پشت این کارها وجود دارد، اما از نظر ما تغییر کاربری و تخریب کارخانه نیان دیزل علیه منافع ملی و خسارتی بزرگ به صنعت کشور است.

وی افزود: تغییر کاربری بنیان دیزل با اصل 44 قانون اساسی منافات دارد و از مسئولان استان می خواهم مصوبه تغییر کاربری بنیان دیزل را لغو کنند، چرا که این کار نفع صنعت استان نیست.

رئیس انجمن سازندگان ماشین، قطعه و مجموعه های خودروی تبریز اضافه کرد: اگر کسی قصد ساختن مجتمع تجاری و تفریحی دارد می تواند در از زمین های خالی مناطق مختلف تبریز استفاده کند.

پایدار در پایان گفت: تغییر کاربری صنایع به بهانه آلایندگی درست نیست و می توان اگر آلودگی وجود دارد با تمهیداتی آن را رفع کرد، چنانکه در در کشورهای مختلفی از جمله آلمان هم کارخانه خودروسازی در مرکز شهر مونیخ فعالیت می کند، بدون اینکه مشکلی زیست محیطی برای شهر مونیخ ایجاد کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (7)

ببخشین لطفا کسانی که قرار این کار را بکنند معرفی کنید چون آنها هستند که اجازه این کاربری را داده اند پس نتیجه می گیریم.......
09:21:32 1395/12/07
ا
  
چند نفر درگسترش فولاد هلدینگ کار میکند اگر آتا سنتر به نتیجه برسد یعنی تبریز اروپا شده است از چهاردیواری کوچک خود خلاص شوید دنیا زیر و رو شده است از خواب برخیزید لطفا
10:45:25 1395/12/07
علی پرویز
  

فعلا در مراكز تجاري نبريز مغاذه ها بيكار مانده اندوميشه گفت كه شهر اشباع شده ضمنا با ساخت بك مجتمع تجاري كه محل فروش اجناس بنجل چيني خواهدبود تبريز اروپا نميشود اگر مالك بنيان ديزل نيت خير داشت اطراف مايان وقراملك زمينهاي باير زيادي وجود دارد
23:45:23 1395/12/08
اصلاني
  
آقايان منتقدين بخصوص آقاي پايدار ، اگه نحوه اجراي اصل 44 را مورد انتقاد قرار بدهيد حق داريد چون مراحل اجرائي آن از ريشه اشغال داشت بعنوان مثال آيا روند واگذاري تراكتور سازي از دولتي به شبه دولتي وجه قانوني داشت ؟كه حال به جاي توسعه به يك پادگان نظامي تبديل گشته با آن وضعيت اسف بارش . و يا واگذاري ماشين آلات صنعتي به آقاي گنجي با كدام منطق صورت گرفته كه حال به يك معضل بزرگ اجتماعي تبديل شده است و يا افراديكه پس از واگذاري ، اموال و بيت المال را به پول تبديل و به آنسوي مرزها روانه شده اند و ........ شما كجا بوديد و از پشت پرده ها هيچ صحبتي نكرديد ولي در باره مالك بنيان ديزل ، با اينكه ممكن است استراتژي و سيستم راهبرديش خالي از نقص نباشد ولي با تمام وجود توانسته آذر بايجان را به يك قطب صنعتي بخصوص در زمينه فولاد ، ماشين سازي ، ناوگان هوائي و ... تبديل بكند و از همه مهمتر پول كشور را در خاك خودش تزريق بكند و هزاران خانواده را ارتزاق نمايد . پيشنهاد ميكنم يكبار هم خودت بجاي ديگران چرتكه بدست گيري و ثمرات وجود مالك بنيان ديزل را در عرصه صنعت محاسبه بكني بعد قضاوت نمائي و حتي اگر فرد ديگري در حد اثر بخشي مالك بنيان ديزل در عرصه صنعت و ... سراغ داري معرفي كن كه مطمئنا نخواهي يافت ، ولي بنده مطمئن هستم در برخورد و قضاوت شماها و بعضي رسانه ها بوي سياست زدگي نهفته است و مطمئن باشيد در آينده تاريخ قضاوتگر خوبي خواهد بود .
11:54:41 1395/12/07
بسيجي
  

اولا تراكتورسازي بر خلاف بنيان كه بعد از واگذاري ورشكست شد هيچ طوري نشده واز تبريز به آمريكاي جنوبي تراكتور صادر مي كند تبريز از سال 1347 قطب صنعتي ايران است وهيچ ربطي به مالك بنيان ديزل ندارداگر مالك بنيان ديزل در جايي خدمت كرده دليل نميشود كه اشتباهات فاحش او گفته نشودايشان مي توانست در همين كارخانه بنيان ديزل اتوموبيل وموتور سيكلت وغيره توليد كند
23:54:14 1395/12/08
صبري
  
ازبنیان دیزل 500کارگرمستقیم وهزاران قطعه سازغیرمستقیم نان می خوردند الان باچراغ سبز بیگی تعطیل وباچراغ سبزجبارزاده ونجفی تغییرکاربری وتخریب شدواین درتاریخ ثبت خواهدشد
03:22:51 1395/12/08
غفوری
  
بانک سامان:)
08:08:57 1395/12/09
مهرشاد
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است