پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66244  | تاریخ خبر : 1395/12/05  | ساعت : 08:05

// اطلاع رسانی//

نقش کتابخوانی در فرهنگ سازی/ گام های بلند "شهر کتاب" برای تبریز 2018


نصر: "شهر کتاب" تبریز با ایجاد مجموعه ای آرام، در زمینه تولید و عرضه محصولات فرهنگی، هنری سعی در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد که به منظور ارائه بهترین کیفیت با استفاده از کادری مجرب و آموزش دیده تاسیس و مشغول ارائه خدمات به شهروندان تبریزی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نصر، شهر کتاب تبریز یک مرداد سال 91 با سرمایه گذاری خصوصی تحت برند شهر کتاب مرکزی در تبریز با هدف ایجاد یک مرکز فرهنگی، هنری و ارتقا فرهنگ کتاب و کتاب خوانی شهر ایجاد شده است.

 "حمیدرضا صیاد چمنی"  مدیرعامل مجموعه شهر کتاب تبریز در گفت و گو با خبرنگار نصر به مجموعه فعالیت های شهر کتاب دربخش تخصصی کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد و گفت: در بخش کتاب مجموعه فرهنگی هنری شهر کتاب جلسات شاهنامه خوانی، شعر خوانی، جلسات خطاطی، فعالیت های گروهی دانشجویان معماری، جلسات نقد ادبی و بررسی کتاب ها و جلسات فلسفه به صورت هفتگی برگزار می شود. این مجموعه با ایجاد فضایی فرهنگی برای دانشجویان مشتاق علم و هنر، زمینه های پیشرفت علمی و عملی آن ها را فراهم می سازد.

صیاد چمنی در ارتباط  با شرایط ویژه اختصاص یافته برای خرید کتاب اساتید و دانشجویان توضیح داد و گفت: برای اساتید و دانشجویان تخفیف های ماهانه به صورت 20 درصدی برای خرید و همچنین دسترسی آسان به منابع در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص اهداف شهر کتاب اظهار داشت: شهر کتاب در نظر دارد یک بانک غنی از کتاب را همراه معرفی نویسنده ها، برپایی جشن های امضا، رونمایی از کتاب های منتشر شده جدید در کشور، در اختیار همشهریان قرار دهد و یکی دیگر از اهداف شهر کتاب علاوه بر پایگاه فرهنگی بودن، نشر و پخش کتاب های جدید است.

مدیر عامل شهر کتاب از اختصاص دادن بودجه ای ویژه برای سال آینده خبر داد و گفت: در حال حاضر 35 هزار عنوان کتاب، بالغ بر یکصد و بیست هزار جلد  کتاب در این مجموعه موجود است که در سال 96 درصدد افزایش بودجه جهت ارتقاء بیشتر این سطح از کتاب در زمینه های مختلف هستیم.

وی همچنین در مورد کتاب های بخش کودکان و نوجوانان سخن به میان آورد و گفت: بالغ بر پنج هزارعنوان کتاب در مجموعه شهر کتاب به بخش کودک و نوجوان اختصاص دارد و یکی از هدف های این مجموعه پرداختن به موضوعات مورد علاقه کودکان است؛ چراکه کودکان آینده سازان این کشور هستند و حتی با یک دفتر نقاشی هم آینده یک نقاش بزرگ رقم زده می شود.

صیاد چمنی درباره تدابیر اتخاذ شده برای تبریز 2018 اظهار داشت: برای ارتقا کیفیت عملکرد شهر کتاب در هدف گذاری های تبریز 2018 و ایجاد ارتباط بین گردشگران سال آینده برای انتقال فرهنگ تبریز توسط کتاب، جهت جذب همکاران مسلط به زبان های فرانسه، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیای تمهیدات لازم انجام گرفته شده است و قابل ذکر است که در حال حاضر تمام همکاران فعال در شهر کتاب مسلط به زبان انگلیسی هستند.

وی از برنامه های آینده شهر کتاب در مورد برگزاری جشن امضا نویسنده های بزرگ و دیدار با بزرگان زمینه ادبیات توضیح داد و گفت: برای هر ماه سال 96 در زمینه ادبیات برپایی جشن امضا و دیدار با نویسندگان در نظر گرفته شده که برنامه ریزی های لازم و اقدامات اولیه صورت گرفته است، همچنین تا پایان سال جاری، جشن امضا یکی از نویسندگان یا مترجمان برتر کشور در تبریز برگزار خواهد شد.

وی در پایان ادامه داد: در برنامه های سال آینده، ایده های جذابی برای کافه کتاب در نظر گرفته شده است تا زمینه استفاده از کتاب را در محیطی آرام برای دوستداران کتاب و مشتریان عزیز فراهم سازیم؛ چراکه مجموعه ما با شعار "آرامش در خرید و احترام به مشتری" در زمینه تولید و عرضه محصولات فرهنگی، هنری و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، به منظور ارائه بهترین کیفیت با استفاده از کادری مجرب و آموزش دیده با برترین برند های روز دنیا تاسیس شده و مشغول ارائه خدمات به شهروندان است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است