پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66122  | تاریخ خبر : 1395/12/02  | ساعت : 10:03

یادداشت نصر/ماحصل استیضاح وزیر راه و شهرسازی؛

نمایندگان تبریز علیه نمایندگان تبریز/ حباب اتحاد بهارستانی های تبریز ترکید!


نصر: جلسه استیضاح آخوندی وزیر راه و شهرسازی روز گذشته صحن علنی بهارستان را به صحنه تقابل نمایندگان مجلس تبریز در دو جناح سیاسی و به نوعی سمبل وجود اختلاف بین نمایندگان مردم تبریز، آذرشهر و اسکو تبدیل کرد.!

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، همانگونه که بعد از اعلام نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو پیش بینی می شد وجود شکاف بزرگ اختلاف سیاسی بین دو گروه انتخاب شده اثرات سوئی در اثرگذاری نمایندگان مجلس این حوزه در  دوره اخیر در مجلس خواهد داشت.

مسعود پزشکیان، زهرا ساعی و شهاب الدین بی مقدار از لیست امید و احمد علیرضا بیگی، محمد حسین فرهنگی و محمد اسماعیل سعیدی از لیست اصولگرایان در حالی به مجلس راه یافتند که پیش بینی می شد فضای بین این دو جناح سیاسی نمی تواند آنگونه که انتظار می رود به سمت تعامل و همکاری پیش رود.

جلسه استیضاح روز گذشته مجلس را می توان سمبل این اختلاف و شکاف سیاسی خواند چرا که پیشنهاد دهندگان استیضاح اغلب از استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بودند و حتی در بین امضا کنندگان علاوه بر نمایندگان اصولگرا ؛ برخی نمایندگان لیست امید هم وجود داشتند و دلیل اصلی آن وقوع حادثه دلخراش قطار تبریز-مشهد و داغدار شدن مردم آذربایجان بود.

اما ... این همه ماجرا نبود برخی از نمایندگانی که جو بین این دو جناح سیاسی نمایندگان مردم تبریز را در مجلس می دیدند چنین عنوان می کردند که "چرا شما متحد نیستید؟!"

دقیقا پرسش اساسی مردم تبریز و رسانه ها از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز همین موضوع اساسی بود که چرا این بزرگواران که با رای مستقیم مردم تبریز وارد صحن بهارستان شده اند به جای دفاع از حقوق پایمال شده مردم آذربایجان وارد سهم خواهی ها و سهم بندی های سیاسی و افراط و تفریط در بیان دغدغه های خود شده اند البته بی تردید با گذشت زمان این انشقاق و عدم اتحاد بیشتر نمایان خواهد شد و مردم تبریز که این روزها شاهد اتفاقات ناگواری در بخش های مختلف صنعتی و اقتصادی و اجتماعی هستند باید منتظر تداوم آنها نیز باشند.

حال معلوم نیست که چرا این بزرگوارانی که حتی نتوانسته اند بین نمایندگان حوزه انتخابیه خود اتحاد ایجاد کنند تصور می کردند نمایندگان مجلس به پیشنهاد استیضاح آنان رای مثبت خواهد داد.

مردم تبریز بی تردید از این اختلاف ها بیشترین خسران را خواهند دید و تا زمانی که دفاع از خط و خطوط سیاسی بر دفاع از حقوق ملت ارجح باشد باید نشست و منتظر اتفاقات ناگوارتری هم بود.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در پیش است و بی تردید چشم جناح های سیاسی برای کسب کرسی های محدود شده شورای اسلامی شهر تبریز تیزتر شده است ولی به واقع آیا مدیریت شهری با جناح بندی سیاسی محقق می شود یا با تخصص و تبحر؟!

رای سه باره مجلس شورای اسلامی به وزیر راه و شهرسازی دولت تدبیر و امید اگر چه بار دیگر مهر تائیدی بر تداوم فعالیت یکی از وزرای این دولت بود ولی بی شک مهر ابطالی بود بر امید مردم تبریز نسبت به اتحاد نمایندگان حوزه انتخابیه شان و پیگیری مطالبات به حق شان در بهارستان به دور از حب و بغض های سیاسی و جناحی!

امیر کریم زاد شریفی

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (9)

سه ماه از وقت وزارت مانده و نماینده گان معزز ما در پی رای عدم صلاحیت، آیا این خواسته مردم رای دهنده بود؟؟؟ آیا مردم با انتخاب خوب خود، چنین اجازه ای را به نماینده منتخب میدهند که در مسیر مخالف نظرات عمومی تک روی نمایند؟؟؟ درخواست کننده کان محترم استیضاح از شهر تبریز چگونه به جمع بندی رسیده اند که نظر غالب رای دهندگان بر استیضاح بود؟؟؟؟ و در نهایت میتوانیم ضررهای مادی و معنوی تک روی نماینده گان معزز را براورد و یا جبران کنیم؟؟؟
10:51:01 1395/12/02
اهل تبریز
  

در حادقه قطار 48 نفر انسان زنده زنده در آتش سوختند وجنازه 5 نفر تا كنون پيدا نشده بله اكثريت مردم آذربايجان بخصوص خانواده هاي داغدار خواستار اسيضاح وزير بوده وهستند ضررهاي مادي ومعنوي را نماينگان چاپلوس كه منافع جناحي را به منافع ملي ترجيح دادند بر مردم آذربايجان وارد كردند
20:20:06 1395/12/02
ابراهيمي
  
خدا رفته گان را قرین رحمت قرار دهد ولی لطفا به نظر سنجی موجود در کانال نصر نیوز عنایت داشته باشید، من نگفتم وزیر مقصر نیست و برعکس اعتقاد دارم بخش زیادی از قصور بر ذمه ایشان است، اما با این حرکت توانستنیم قصور را اثبات نماییم؟؟؟ چند درصد از نمایندگان ترک زبان همراه استیضاح کننده گان بودند؟؟؟ و ...
06:32:18 1395/12/03
اهل تبریز
  
اگر اين اتفاق در بلاد كفر افتاده بود وزير خودش استعفا ميداد اينكه ما نتوانستيم اثبات كنيم اولا نشان از ضعف خودماست نه بيگناهي وزير بله متاسفانه يك غده از نمايندگان منافع جناحي را بر منافع ملي تر جيح داده يا امضاي خودرا پس گرفتند ويا از وزير حمايت كردند
21:32:31 1395/12/04
ابراهيمي
  
با اين دلايل بني اسرائيلي مي خواهيد نمايندگان را ساكت كنيد حتي اگريكروز هم از وقت وزارت مانده باشد دليل نميشود كه نمايندگان اغماض كنند
15:41:43 1395/12/03
بهاري
  
آذربايجان هميشه از خودي ها شكست خورده غير خودي ها نمي توانند كاري بكنند از قديم گفتن آغاجي اوز ايچينن قورد يير
08:26:33 1395/12/03
داوودي
  
نمایندگان ما کی از حق مردم دفاع کرده اند که این دومی باشد. بیشترین مالیات کشوررا ما می دهیم وبالاترین حق کشی در حق تراکتور صورت می گیرد ونمایندگان فقط سکوت کرده اند .
22:06:29 1395/12/03
رضا
  
بعضي از نماينگان متاسفانه وكيل الدوله تشريف دارند به جاي حمايت از حق وحقوق مردم دارند از وزرا حمايت مي كنند
07:28:40 1395/12/04
فيضي
  
بابا با برکنار کردن این وزیران برای آذربایجان چه عایدی خواهد شد اگر واقعا نماینده آذربایجان هستیتد افزایش مضاعف مالیاتی که به نا حق بر پیکره در حال مرگ تولید می شودرا کم کنید ویا جلوی تخریب کارخانه هایی که از قدیم در استان احداث شده را بگیری.
18:06:25 1395/12/03
امیر
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است