پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66055  | تاریخ خبر : 1395/11/30  | ساعت : 17:17

رئیس دانشگاه تبریز:

دو هزار مقاله اعضای هیأت علمی دانشگاه تبریز در مجلات پژوهشی خارجی منتشر شد


نصر: رئیس دانشگاه تبریز گفت: از دهه فجر 1394 تا دهه فجر امسال دو هزار 54 مقاله از سوی اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز در مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و خارجی منتشر شده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی افزود: در این مدت یک هزار و 215 مقاله در مجلات نمایه شده در پایگاه های مهم بین المللی از جمله Scopus، WOS، JCR چاپ شده است.
وی ادامه داد: از این تعداد 406 مقاله درجه یک است که این امر کیفیت بالای تحقیق و پژوهش در دانشگاه تبریز را نشان می دهد.

پورمحمدی اجرای طرح های مشترک و تالیف مقاله با محققان و نویسندگان خارجی را از جمله برنامه راهبردی این دانشگاه در سال های اخیر بیان کرد و گفت: این مسئله در رتبه بندی دانشگاه ها در سطح بین المللی نقش تعیین کننده ای دارد و در همین مدت زمانی 186 مقاله مشترک با نویسندگان خارجی (استخراج از Scopus) منتشر شده و همچنین 35 پروژه مشترک بین المللی با محققان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خارج از کشور آغاز و 26 تفاهم نامه جدید همکاری های علمی با دانشگاه های خارجی منعقد شده است.

وی انتشار 839 مقاله علمی پژوهشی در مجلات نمایه شده در ISC را از دیگر دستاوردهای علمی اعضای هیات علمی در طول فجر تا فجر گذشته بیان کرد.

وی افزود: در این مدت همچنین 104 طرح تحقیقاتی درون دانشگاهی به اعتبار بیش از چهار میلیارد ریال به اتمام و 85 طرح تحقیقاتی نیز به تصویب رسیده است.

رئیس دانشگاه تبریز اظهار کرد: در طول یک سال گذشته 46 فقره قرارداد با خارج از دانشگاه و صنعت با اعتباری افزون بر بیش از 73 میلیارد ریال منعقد شده و 53 طرح تحقیقاتی نیز با اعتباری افزون بر بیش از 68 میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

وی بررسی 177 اختراع ارجاعی از اداره ثبت اختراعات کشور، ارزیابی تخصصی 11 اختراع به منظور صدور تائید علمی و ثبت هشت اختراع به نام این دانشگاه را از دیگر کارهای انجام شده در حوزه پژوهش بیان نمود.

دانشگاه تبریز با 70 سال قدمت بعد از دانشگاه تهران، دومین دانشگاه قدیمی کشور است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

اکثر اساتید تبریز با پرداخت پول مقاله چاپ میکنند شرم آوره خیلی از مردم حقوق ماهیانه شان برابر پول چاپ مقاله این اساتید است که از بیت المال پرداخت میشود استاد اگر با سواد باشد و مقاله اش با ارزش برای هر مقاله پول دریافت میکند نه برعکس
07:35:22 1395/12/01
نادر
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است