پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   66044  | تاریخ خبر : 1395/11/30  | ساعت : 14:30

بررسی راهکارهای پیشرفت و توسعه کسب و کارها (11)

مدیریت مالی و کاهش هزینه ها


نصر: زمانی که از بحران در کسب و کارها سخن گفته می شود اصلی ترین دلیلی که برای آن عنوان می گردد منابع مالی و محدودیت آن به دلایل مختلف می باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

همواره مسایل مالی هستند که  کسب و کارهای مختلف را با مشکلات اساسی رو به رو می کنند و عمدتا به دلایل این مشکلات که باعث شده اند کسب و کاری به ورطه نبودی کشیده شود اشاره نمی گردد و پی در پی گفته می شود که فلان واحد تولیدی یا خدماتی با مشکلات و محدودیت های مالی مواجه است.

در کشور ما نیز طی 10 سال گذشته به دلایل عدیده واحد های بزرگ و کوچک تولیدی و خدماتی با مشکلات مالی مواجه شدند و بخش قابل توجهی از آنها نیز به همین دلیل ورشکسته شده و تعطیل گشته اند. با بررسی وضعیت عملکرد این واحد های تعطیل و نیمه تعطیل مشاهده می شود که آنها هیچ تلاش موثری برای بقا انجام نداده ند و تنها کاری که عمدتا انجام داده اند تعدیل نیرو آنهم در روزهای آخر بوده و بس!

نکته ای وجود دارد این است که اصلی ترین دلیل ورشکستگی کسب و کارها مدیران آنها می باشد. شاید با بیان این مسئله عنوان گردد که شرایط حاکم بر فضای کسب و کار علی الخصوص تحریم ها موجب تعطیلی های گسترده شده که در این باره باید گفت که به واقع اینطور نیست. مدیران کسب و کارها هستند که مدیریت در شرایط بحرانی را نیاموحته اند و یا اینکه حس و حال مدیریت در شرایط سخت و بحرانی را نداشته و با سخت شدن شرایط تعطیلی واحد تحت مدیریت خود و تجمیع سرمایه را بر فعالیت سرسختانه و ایستادگی ترجیح داده اند.

بواقع باید گفت شرایط بحرانی و تحریم ها مختص کشور ما نبوده و کشورهای دیگر نیز با این مسائل و سخت تر از آنها نیز دست و پنجه نرم کرده اند لذا موفقیت از آن کسانی است که با ایستادگی و تغییر روش ها و مدیریت منابع مالی واحد خود را مدیریت کرده و همچنان در عرصه تولید باقی مانده اند.

در شرایط حساس و بحرانی در حوزه کسب و کار همواره از واژه تغییر روش ها سخن گفته می شود. شما به عنوان مدیر یک کسب و کار باید در شرایط بحرانی روش متفاوتی برای رسیدن به همان نتیجه با هزینه های کمتر پیدا کنید. به عبارت بهتر باید مجموعه خود را مهندسی مجدد کنید و این مسئله را از منابع مالی خود آغاز کنید.

در ابتدا باید با شناسایی هزینه های هدر رفت آنها را مدیریت کرده و حذف نمایید، مجموعه های همکار تامین کننده دیگر را برای همکاری با هزینه های کمتر پیدا کنید روی هم رفته راهی برای رسیدن ارزانتر به همان نتیجه پیدا کنید.

هر زمانکه از تغییر سخن به میان می آید مقاومت ها نیز در برابر آن آغاز می شود که در برابر این مقاوت ها باید گفت درد ناشی از این تغییر بسیار بهتر از درد حذف و نابودی است پس به عنوان مدیر یک کسب و کار از ایجاد تغییر در واحد خود هراسی نداشته باشید و تغییر را با قدرت در مسایل مالی مجموعه خود آغاز کنید. گاهی اوقات مجبورید برای رسیدن به هدف خود زشت عمل کنید. کاهش هزینه ها به ندرت جالب است اما اغلب ضروری است. سلسله مراتبی طبیعی از کاهش هزینه ها وجود دارد که بستگی به درجه درد و اضطرار حاکم بر سازمان دارد. هدف معمول کاهش هزینه هاست بدون مجبور شدن برای رفتن به سراغ اخراج های رسمی.

اگاه باشید اگر در مقطع کنونی به مدیریت مالی و کاهش هزینه ها اقدام نکنید مجبورید فردا اقدام به اخراج کنید که عمدتا امری پر هزینه است و شما با اینکار بهترین استعدادها را از دست می دهید.پس از امروز به مدیریت مالی و کاهش هزینه توجه ویژه ای داشته باشید.

در قدم اول مخارج اختیاری را حذف کنید. مخارج اختیاری شامل هزینه های عمدتا گزاف پذیرایی ها، همایش ها، مسافرت ها، خرید های غیر لازم برای واحد ها و ... می باشد که حدف آنها فقط باعث غر غر کردن برخی از پرسنل در کوتاه مدت می شود نه بیشتر.

در قدم بعدی نیروی کار حاشیه ای را فورا کاهش دهید. برای این کار بودجه های مشاوره را کاهش داده، پیمانکاران بیرونی و اضافه کار را حذف کنید.

قدم سوم تعطیلی برنامه ریزی شده مجموعه در ایام خاص(تابستان،ایام نوروز و زمستان) است. شاید در تعطیلات همچنان مشغول پرداخت هزینه های نیروی کار خود باشید اما قسمت اعظم دیگر هزینه ها که بواسطه حضور پرسنل در محیط کار ایجاد می شود کم می گردد.

 در قدم چهارم می توانید ساعت کار را کاهش دهید و از داوطلبان بخواهید به سراغ کار پاره وقت با ساعات کار انعطاف پذیر بروند.

و در نهایت اینکه سرنوشت را بپذیرید و تعدیل نیرو اجباری را عملی کنید. در این مرحله باید سریع و سخت وارد عمل شده و تعدیل نیرو کنید. البته باید این تعدیل نیرو با هدف حفظ کسب و کار و با اتکا به نیروهای کار متخصص صورت بگیرد.

بواقع می توان گفت همه روش های گفته شده بسیار سخت و گاها طاقت فرسا می باشد ولی آنچه که باید مورد توجه قرار داد این است که هدف بقای یک کسب و کاری است که برای ذره ذره آن زحمت کشیده شده است لذا همانطور که در ابتدای کار تلاش کردید تا مجموعه را راه اندازی نمایید هم اکنون نیز باید تلاش کنید تحت هر شرایطی مجموعه خود را از بحران ایجاد شده عبور داده به موفقیت برسانید.

*سید حسین هاشمی - کارشناس ارشد کسب و کار

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است