پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   65842  | تاریخ خبر : 1395/11/26  | ساعت : 07:21

مدیر تئاتر موزیکال دولتی باکو:

تبریز در حوزه ی تئاتر صاحب سبک است/ استقبال از همکاری هنرمندان تبریز و باکو


نصر: مدیر تئاتر موزیکال دولتی باکو با اظهار شگفتی از سطح تئاتر تبریز گفت: به نظرم تبریز در سه حوزه ی: کارگردانی، بازیگری و طراحی و اجرای دکور، دارای سبک و قابلیت بالایی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، "علی قسمت لالایف" در گفتگویی افزود: تا قبل از حضورم در تبریز، به هیچ عنوان از سطح هنرمندان تئاتر این شهر اطلاعی نداشتم اما باید اعتراف کنم که سطح بالای هنرهای نمایشی در تبریز غافلگیرمان کرد.
به گفته وی، جشنواره تئاتر فجر فرصتی فراهم کرد که با توانائی هنرمندان تئاتر و نیز علاقمندی بالای مردم این شهر به فرهنگ و هنر آشنا شویم.
مدیر تئاتر موزیکال دولتی باکو با بیان اینکه تئاتر تبریز خصوصیات ویژه ی خود را دارد گفت: من در این شهر مکتب کارگردانی و بازیگری دیدم.
لالایف، طراحی و آماده سازی دکورهای صحنه های تئاتر در تبریز را عالی توصیف کرد و افزود: از حضور طراحان و مجریان دکور در باکو برای همکاری و حتی آموزش هنرمندان جمهوری آذربایجان استقبال می کنیم.
مدیر تئاتر موزیکال دولتی باکو در ادامه با اشاره به آشنایی خود با سطح تئاتر ایران به ویژه جشنواره تئاتر فجر یادآور شد: در کل باید اذعان داشت که تئاتر ایران حرف های زیادی برای گفتن دارد و بدون شک یکی از بهترین های منطقه است.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص وضعیت امکانات تئاتر در تبریز گفت: اعتقاد داریم هرجا یک تماشاگر، یک بازیگر و یک مکان باشد آنجا تئاتر جاری است و لذا کمبود امکانات نمی تواند مانع از اجرای تئاتر باشد.
لالایف با اشاره به اینکه گروه نمایشی باکو با خاطراتی خوب ایران را ترک کرده است گفت: از مجموعه ی مسئولان آذربایجان شرقی به ویژه جناب آقای محمدپور، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی قدردانی می کنیم.
وی با اشاره به نقش انکارناپذیر رایزن فرهنگی سفارت ایران در باکو برای نزدیکی هنرمندان حوزه تئاتر دوکشور، از زحمات دکتر ابراهیم ابراهیمی در این مسئولیت قدردانی کرد.
مدیر تئاتر موزیکال دولتی باکو در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور بابک نهرین در باکو برای اجرای مشترک با هنرمندان جمهوری آذربایجان گفت: بابک نهرین به حق یکی از هنرمندان توانمند حوزه ی نمایش است و باید اذعان داشت که در جمهوری آذربایجان نیز به اندازه ی ایران شناخته شده است.
لالایف در ادامه سخنان خود تاکید کرد: تئاتر تبریز اگر می خواهد جهانی شود باید با تقویت خود، به فراتر از مرزهای داخلی بیندیشد.
وی گفت: اجراهای مختلف در کشورهای صاحب تئاتر و نیز تبادل تجربه با هنرمندان دیگر کشورهای مطرح در این حوزه می تواند باعث توسعه ی تئاتر در تبریز شود.
مدیر تئاتر موزیکال دولتی باکو با بیان اینکه برای اولین بار در تبریز حضور یافته بود گفت: در این شهر به هیچ عنوان احساس غربت نکردیم و استقبال عمومی از اجرای نمایش "طلاق پردردسر" نشان از عشق و علاقه تماشاگران به تئاتر و نیز جایگاه هنر در بین مردم تبریز داشت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است