پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   65814  | تاریخ خبر : 1395/11/25  | ساعت : 12:57

از تعطیلی تا صادرات/

تسهیلات رونق تولید، روزنه ای به امید و اشتغال


نصر: پرداخت تسهیلات رونق تولید در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی و مصوبات کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید از اردیبهشت ماه امسال در دستور کار سیستم بانکی قرار گرفت و توانسته مشکل بسیاری از واحدهای تولیدی کم رونق و در آستانه تعطیلی را در آذربایجان شرقرفع کند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازایرنا، شرکت صنایع چینی بهداشتی ارس با پیشینه فعالیت 20 ساله در تبریز و با سهم مناسبی در تولید، در سال 1383 به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی به اجبار برای مدتی به تعطیلی کشیده شد.
این واحد تولیدی پس از مدتی با تغییرات مدیریتی فعالیت خود را شروع کرد ولی به دلیل جذب نیروهای مازاد بدون فراهم بودن زیرساخت کاری در مدیریت قبلی، کم کم دچار مشکلاتی شد که پایه های اساسی آن را متزلزل می کرد.
مدیر امور اداری این شرکت در این باره گفت: اعضای هیات مدیره در این شرایط مجبور به کنار گذاشتن تعدادی از نیروهای غیرمتخصص و حاشیه ای شدند تا از تعطیلی مجدد این واحد تولیدی جلوگیری کنند.
احمد پاک قلب، برنامه دولت برای اختصاص تسهیلات رونق تولید به واحدهای مشکل دار را در آن شرایط روزنه امیدی برای این واحد تولیدی عنوان کرد و گفت: با مساعدت ستاد تسهیل استان توانستیم در مدت 6 ماه 30 میلیارد ریال تسهیلات درخواستی خود را دریافت کنیم.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید در شرکت صنایع چینی ارس به 20 تا 30 درصد کاهش یافت بود، گفت: امروز با حمایت دولت به چرخه تولید برگشته ایم و با ظرفیت 70 تا 80 درصد فعالیت می کنیم.
پاک قلب با اشاره به اینکه این شرکت با بدهی 40 میلیارد تومانی آرام آرام به سمت تعطیلی پیش می رفت و یکی از سهامداران درخواست ورشکستگی را مطرح کرده بود، گفت: با استفاده از تسهیلات رونق تولید نسبت به خرید مواد اولیه ضروری و پرداخت قسمتی از بدهی کارگران همچنین تعمیر ماشین آلات اقدام شد.

مدیرعامل این شرکت هم با اشاره به اینکه به منظور استفاده بهینه از فضای موجود درصدد ایجاد یک فاز جدید با راه اندازی یک دستگاه کوره شاتل با ظرفیت بیش از 800 قطعه انواع محصولات چینی بهداشتی و افزایش ظرفیت تولید به 2 برابر ظرفیت کنونی هستیم، گفت: به این منظور درخواست استفاده مجدد از تسهیلات دولتی به میزان 50 میلیارد ریال را به ستاد تسهیل ارائه کرده ایم که در صورت موافقت با تسهیلات و اجرای طرح توسعه قادر به جذب نیروی متخصص جدید خواهیم بود.

محمود خاکی با بیان اینکه 70 درصد تولیدات این شرکت به کشورهایی مانند عراق و افغانستان صادر می شود، در عین حال گفت: به علت رکود مسکن، فروش داخلی مناسب نیست.
وی اظهارکرد: مدیریت شرکت در ازای حمایت دولت خود را نسبت به انجام به موقع تعهدات، پرداخت اقساط تسهیلات، پرداخت منظم حقوق و مزایای کارکنان و همچنین کارافرینی متعهد می داند و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان دغدغه مسئولان شرکت است.

دبیر کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در آذربایجان شرقی هم با اشاره به اینکه شرکت صنایع چینی ارس در مرحله تعطیلی و با تحصن کارگری مواجه بود، گفت: کارخانه با پرداخت تسهیلات رونق تولید در زمان حاضر به چرخه تولید برگشته است.

سخاوت خیرخواه اعلام کرد: تا زمان حاضر 576 واحد تولیدی استان آذربایجان شرقی 400 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند که 240 واحد مربوط به بخش کشاورزی و 336 واحد صنعتی است.
وی همچنین از بازرسی واحدهای تسهیلات گرفته به منظور بررسی نحوه هزینه کرد تسهیلات خبرداد و گفت: تا زمان حاضر از 74 واحد استان نظارت شده است.
شرکت صنایع چینی آلات بهداشتی ارس در دیزل آباد تبریز واقع شده و با 150 نیروی کار در زمان حاضر روزانه 850 قطعه روشویی، پایه روشویی، توالت های ایرانی، توالت های فرنگی، روشویی کابینت دار و زیردوشی تولید می کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است