پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   65499  | تاریخ خبر : 1395/11/20  | ساعت : 19:05

مدیرعامل سابق گروه ماشین سازی تبریز تصریح کرد:

تغییر کاربری بنیان دیزل بدعتی خطرناک است/ هشدار نسبت به وضعیت نگران کننده صنایع خصوصی سازی شده


نصر: مدیرعامل سابق گروه ماشین سازی تبریز با هشدار نسبت به وضعیت نگران کننده واحدهای بزرگ صنعتی خصوصی سازی شده تبریز و آذربایجان شرقی، گفت: تخریب کارخانه بنیان دیزل یک خسارت بزرگ است، اما خسارت بزرگ تر بدعتی است که در تغییر کاربری و تخریب این کارخانه اتفاق افتاد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش سرویس اقتصادی نصر، "علی اکبر اصل خادمی" در واکنش به تغییر کاربری و تخریب کارخانه بنیان دیزل، گفت: بنیان دیزل یکی از مهمترین و با سابقه ترین واحدهای تولیدکننده موتور دیزلی کشور بود که از حدود 50 سال پیش نقش مهمی در صنعتی شدن ایران با تولید موتورهای لیلاند، ماک، ولوو و... ایفا کرده کرده و متاسفانه امروز با خصوصی سازی غیر اصولی شاهد تغییر کاربری و تخریب آن هستیم.

وی با انتقاد از نحوه خصوصی سازی صنایع بزرگ و مادر آذربایجان شرقی، گفت: متاسفانه خصوصی سازی صنایع بزرگ استان با شکست مواجه شده و خسارت سنگینی به صنعت کشور وارد کرده است.

خادمی گفت: اینکه به غیر از یکی دو شرکت، خصوصی سازی های انجام گرفته در آذربایجان شرقی با شکست مواجه شده، جای سوال و بررسی دارد.

وی افزود: این یک واقعیت تلخ است که نقشی که قرار بود خصوصی سازی در توسعه صنایع تبریز ایفا کند اتفاق نیفتاده، چرا که ملاک واگذاری صنایع بزرگ تبریز فقط پول بود و هر کس که پول بیشتری می داد، صاحب کارخانه می شد بدون اینکه آینده و صلاح کشور و نیز برنامه های خریدار برای مدیریت و توسعه واحد صنعتی در نظر گرفته شود.

مدیرعامل سابق گروه ماشین سازی تبریز نحوه اجرای قانون خصوصی سازی را درست نداست و گفت: اینکه در تصویب قانون فقط ملاک پول باشد و در بودجه آورده شود که تا آخر سال فلان قدر باید به خزانه از بابت فروش شرکت های دولتی پول واریز شود به هیچ وجه درست نبود و صلاح و آینده صنعت کشور در این روند نادیده گرفته شده است و نتیجه این اقدامات امروز در تخریب کارخانه بنیان دیزل خود نمایی می کند.

خادمی به واگذاری گروه ماشین سازی تبریز از بابت رد دیون دولت اشاره کرد و گفت: در حالی که مسئولان سازمان خصوصی سازی بارها از اقدام دولت گذشته در رد دیون 5 هزار میلیارد تومانی شرکت های  دولتی به شدت انتقاد می کردند، حالا چطور شد که ماشین سازی تبریز را هم در قالب رد دیون به صندوق بازنشستگی فولاد واگذار کردند؟

وی با هشدار نسبت به وضعیت نگران کننده واحدهای بزرگ صنعتی خصوصی سازی شده تبریز و آذربایجان شرقی، گفت: تخریب کارخانه بنیان دیزل یک خسارت بزرگ است، اما خسارت بزرگ تر بدعتی است که در تغییر کاربری و تخریب این کارخانه اتفاق افتاد.

خادمی تصریح کرد: مبادا برخی واحدهای خصوصی سازی شده ای که به سبب سوء مدیریت وضعیت بهتری از بنیان دیزل ندارند، به سرنوشت تلخ بنیان دیزل دچار شوند.

وی گفت: اینکه این بدعت به وجود بیاید که کسی می تواند کارخانه بزرگی به هر طریقی خریداری کرده بعد تعطیل کند و دو سال بعد بتواند با اخذ حکم تغییر کاربری اش آن را تخریب کرده و مجتمع تجاری بسازد، بسیار خطرناک تر از تخریب بنیان دیزل است.

این مدیر صنعتی، گفت: خوشبختانه در تبریز قحطی زمین وجود ندارد و کسانی این کارخانه را تخریب کرده اند، می توانستند در نزدیکی همین منطقه زمین خالی تهیه و هر طرحی که دارند را در آن بسازند.

خادمی در پایان خواستار برخورد مسئولان استان با تخریب کارخانه بنیان دیزل شد و گفت: منطقه صنعتی غرب تبریز صرفاً ماهیتی صنعتی دارد و نباید شاهد تضعیف صنایع بزرگ و مادر این منطقه باشیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (5)

متاسفانه مدیران استانی بی تفاوت نشسته اند!! ولی تاریخ این جنایت را ثبت وعاملان آن روسیه و مورد لعن مردم خواهند بود .
23:30:57 1395/11/20
صمد
  
بدهت نيست توطئه اي از قبل طراحي شده است قراره بقيه كارخانجات هم تخريب شود
08:34:39 1395/11/21
اخوان
  
مسئولین استان خصوصا جناب استاندار راحت بخواب همه این چیزها دروغ هست و کار دشمن شما به فکر کار خود باشید بعد درست خواهد شد.
10:47:20 1395/11/21
امیر
  
ستارخان وباقرخان ومردم غيور تبريز كجاييد ؟ دارند تبريز راتخريب مي كنند
07:53:22 1395/11/24
سليماني
  
اين بدعت خطرناك توسط مالك بنيان ديزل وشهرداري واستانداري گذاشته شد
20:25:19 1395/11/20
ايوبي
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است