پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   65349  | تاریخ خبر : 1395/11/17  | ساعت : 12:02

رییس دانشگاه تبریز خبر داد:

39 دانشجوی عضو استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز تجلیل شدند


نصر: در آیینی از سوی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز از 39 نفر از دانشجویان برگزیده جایزه بنیاد ملی نخبگان تجلیل به عمل آمد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، رییس دانشگاه تبریز در این مراسم با اشاره به اینکه در حال حاضر به برکت انقلاب و تلاش اساتید و شما دانشجویان نخبه برخی دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه تبریز در سطح جهان مطرح بوده و در رتبه بندی های معتبر جایگاه بسیار خوبی بدست آورده اند، افزود: باید از این ظرفیت ها برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور بهره مند شد.

 محمدرضا پورمحمدی اضافه کرد: امروزه پول نقد و حتی ثروت های طبیعی، سرمایه یک کشور محسوب نمی شود، بلکه این نیروی انسانی متخصص و ماهر در زمینه های مورد نیاز است که می تواند نجات بخش کشورها و ملت ها شود.

وی در ادامه با بیان اینکه شما دانشجویان نخبه و با استعداد نیز راهتان را مشخص کرده اید و از این رو ضروری است برای ادامه این راه از غرور کاذب بپرهیزید، خاطر نشان کرد: مسئولان دانشگاه نیز با تمام توان خود از شما دانشجویان نخبه حمایت های لازم را خواهند داشت.

پورمحمدی در بخش دیگر سخنان خود اضافه کرد: در سطح کشور حدود دو هزار و 600 مرکز آموزش عالی وجود دارد که به نظر می آید در مقایسه با کشورهای توسعه یافته و پیشرفته بیش از حد استانداردهای جهانی است و ضروری است این مراکز نسبت به آمایش و نیاز هر منطقه بازنگری و ساماندهی شود.

وی تصریح کرد: در گذشته و اوایل انقلاب به خاطر نیاز کشور به تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص به توسعه کمی مراکز آموزش عالی توجه ویژه ای می شد، ولی در حال حاضر با توجه به سند جامع علمی کشور باید این سیاست ها و برنامه های گذشته بازنگری شوند.

محمد تقی اعلمی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز نیز در این آیین با اشاره به نحوه اعطای این جایزه به دانشجویان استعدادهای برتر گفت: بنیاد ملی نخبگان هر ساله به منظور تشویق، هدایت و پشتیبانی دانشجویان صاحب استعدادهای برتر در مقاطع مختلف تحصیلی این جایزه را اعطا می کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه این جایزه در ارتباط با فعالیت های آموزشی و پژوهشی به دانشجویان اعطا می شود، تصریح کرد: جایزه دانشجویان دانشگاه تبریز در دو مرحله صورت می گیرد که در مرحله نخست به 19 نفر و در مرحله دوم به 20 این جایزه اعطا خواهد شد.

همین گزارش حاکی است: در این نشست تعدادی از دانشجویان به ارایه دیدگاه ها و تنگناهای موجود برای رسیدن به موفقیت های بالاتر پرداختند، که در ادامه همچنین رییس دانشگاه و جمعی از متولیان این حوزه ضمن پاسخ به پرسش های این دانشجویان راهنمایی های لازم را ارایه کردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است