پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   65286  | تاریخ خبر : 1395/11/16  | ساعت : 12:12

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

ایجاد 24 شرکت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز


نصر: رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در دولت یازدهم 24 شرکت دانش بنیان در این دانشگاه تشکیل شده در حالی که تا سال 92 هیچ شرکت دانش بنیانی در این دانشگاه وجود نداشت.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش  نصر، محمدحسین صومی روز شنبه در مراسم راه اندازی نخستین مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور در تبریز افزود: 3 مرکز رشد در حوزه پژوهش در دانشگاه تبریز وجود داشت که تلاش می شود تعداد این شرکت ها تا پایان سال به 30 شرکت افزایش یابد.

وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز توجه ویژه ای به تجاری سازی شرکت های دانش بنیان دارد و تلاش می شود ایده ها به فناوری تبدیل شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز یادآوری کرد: با تبدیل مجموعه ای از آموزش ها به فناوری خواهیم توانست در آینده حرفی برای گفتن در حوزه پزشکی داشته باشیم.
صومی، ادامه داد: 3 دانشگاه علوم پزشکی تهران، تبریز و شیراز برای راه اندازی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرارداد بسته اند.
وی یادآوری کرد: براساس این قرارداد سرمایه گذاری برای راه اندازی این مرکز از سوی دانشگاه علوم پزشکی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره اینکه بخش پیوند مغز استخوان در آذربایجان شرقی در حال پیشرفت است، گفت: همزمان با این بخش شرکت ها و زیرساخت های لازم برای راه اندازی مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در تبریز فراهم شده است.

صومی، افزود: اگر چه زیرساخت های متعددی در دانشگاه های علوم پزشکی تهران و شیراز برای راه اندازی این مرکز وجود داشت ولی با تمام تلاش ها توانستیم نخستین مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی را در تبریز افتتاح کنیم.

صومی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مجموعه دانشگاه های استان تلاش می کنند با حرکت جمعی و تیمی ایده ها را به عمل تبدیل کنند، افزود: فاصله تبدیل ایده به فناوری در این استان بسیار کوتاه است.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی-درمانی تبریز، دارای ۸ دانشکده داروسازی، پزشکی، پیراپزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، بهداشت و تغذیه، توانبخشی و علوم نوین پزشکی می‌باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است