پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   65109  | تاریخ خبر : 1395/11/14  | ساعت : 08:30

نمایش "علف" در تئاتر شهر تبریز روی صحنه رفت/

جوانان امروز ما، دچار علف های هرز ریشه انداخته بر تفکر


نصر: برخی از جوانان امروز  گوشه گیر و در انزوا به سر می برند و گرفتار بلایی خانمان سوز شده اند و شناختی از جایگاه پویای خود درجامعه ندارند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، در این روزهایی که جوانان جامعه ما در پی بدست آوردن تجربه های متفاوت برای زندگی خود هستند، مسیرهایی در راه آنها روشن می شود که چراغ هایی از اوهام روشنا بخش آنها است.توهماتی که ذهن خلاق و شفاف آنها را تسخیر می کند. تفکرهایی که باید هر کدام مصداق فروزانی شادابی در روح هر جوان باشد، در مسیری قرار می گیرد که حتی سوسوی امید را در آینده آنها به پرتوی باریک در تاریکی مطلق تبدیل می کند.

"علف" سخنی داشت برای فریاد! فریادی که امروزه بسیار بی صدا شده است،سخنی که آینده بسیاری از جوانان را دربر داشت،این نمایش سخن از حال و هوای گرفته امروز بعضی از جوانان دارد که در این روزها نارضایتی خود را از زندگی با متوصل شدن بر مواد توهم زا و اعتیاد آور اعلام می کند. می گوید از دل هایی که حرف های شنیده نشده اش در توهم های دنیای خیالی به زبان آورده می شود.

نمایش "علف" به کارگردانی " ابراهیم عباسعلیزاده" 16 بهمن ماه برای اجرای نخست خود به روی صحنه  تئاتر شهر تبریز رفت، روز نخست این نمایش که با استقبال پر شور مردم هنردوست تبریز همراه بود با هنروران جوان خود به ایفای نقش پرداخت.

"ابراهیم عباسعلی زاده" کارگردان "علف" درباره ی مفهوم و هدف این نمایش توضیح داد و گفت: این نمایش یک داستان نیست بلکه یک رویداد روانشناختی است که هدف آن پرداختن به مقوله اعتیاد و عوارض ناشی از مواد توهم زا است. مدتهاست با جوان هایی مواجه می شوم که دیگر در چهره شان از نشاط، شور و شوق جوانی خبری نیست. گویی در اوهام نفس می کشند و در وهم خیال غوطه ورند.

وی  درباره ی حضور جوانان در جامعه و شناختن هویت خود در اجتماع افزود: جوانان امروز اکثرا گوشه گیر و در انزوا به سر می برند و گرفتار بلایی خانمان سوز شده اند و شناختی از جایگاه پویای خود درجامعه ندارند، حقیقتا دغدغه جوانهایمان را دارم و نگران فردای تاریک و مبهم آنها هستم.

این نمایش از 16 بهمن ماه هر روز ساعت 17 در سالن اصلی تئار شهر تبریز پذیرای علاقه مندان به هنر تئاتر است.

 

نویده رئوف فرد

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است