پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   64934  | تاریخ خبر : 1395/11/09  | ساعت : 13:01

رئیس دانشگاه مراغه خبرداد:

تدریس زبان و ادبیات ترکی در دانشگاه مراغه


نصر: رئیس دانشگاه مراغه از تدریس زبان و ادبیات ترکی در این دانشگاه خبر داد و گفت: این واحد درسی از ترم دوم سال تحصیلی جاری در این واحد دانشگاه تدریس می شود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، محمدعلی لطف الهی افزود: ماده درسی زبان و ادبیات ترکی دو واحد بوده و در قالب دروس عمومی و اختیاری برای دانشجویان رشته های مختلف این دانشگاه ارائه می شود.
وی ادامه داد: این واحد درسی بر اساس مصوبه شورای آموزشی این دانشگاه و با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از این پس در این واحد دانشگاهی تدریس می شود.
وی اضافه کرد: تدریس این واحد درسی در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید و مسئولان این دانشگاه برای حمایت از زبان و ادبیات ترکی در منطقه انجام می شود.

وی گفت: هم اکنون این واحد درسی در دانشگاه تبریز به صورت رشته دانشگاهی تدریس می شود و دانشگاه مراغه نیز به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در زمینه تدریس زبان و ادبیات ترکی بوده و پس از مرکز استان، این واحد درسی را برای دانشجویان ارائه می کند.

هم اکنون حدود چهار هزار دانشجوی دختر و پسر در سه رشته دکتری، 26 رشته کارشناسی ارشد، 18 رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی در دانشگاه مراغه تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است