پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   64767  | تاریخ خبر : 1395/11/06  | ساعت : 07:36

کوه خواب ها در تبریز صحت ندارد!

"سهیلا و رضا" تکدی گر و معتاد هستند/ رسانه ها فرافکنی نکنند/ آماده ایم تا گزارشی از پرونده آنها ارایه دهیم


نصر: مسئول بخش شناسایی تکدی موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز به تشریح دلایل زندگی کوه خواب های تبریزی "سهیلا و رضا" که ادعا می شود بدون هیچ سرپناهی فقط با روشن کردن آتش، شب را در غار کوه عینال-زینال تبریز صبح می کنند!

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر ، محمد حسين علامير به دنبال انتشار گزارشی به ننقل از خبرگزاری فارس با موضوع از گورخواب های تهران تا کوه خواب های تبریز گفت: این زوج که رسانه ها با فرافکنی در رابطه با آنها صحبت می کنند، حقیقت دارد که نیازمند هستند و به راستی که در مرکز ما نیز پرونده دارند، اما...! این زوج بارها در امر تکدی دستگیر شده از سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شده اند ولی هر دفعه دوباره به کار قبلی خود برگشته، عمل تکدی گری را تکرار کرده اند و این بار اول آنها نیست.

وی اضافه کرد: آخرین بارپس از دستگیری این زوج، خانم (سهیلا) را به "باغ فرشته" برای درمان ترک اعتیاد تحویل دادیم و او الان فقط ۲-۳ روز است که مرخص شده و فضای مجازی در رابطه با عملکرد خیرین و موسسات خیریه ازجمله موسسه ما بسیار بی انصافانه برخورد کرده است.

او با اشاره به اینکه هر کسی تمایل دارد می تواند پرونده این زوج را بررسی کند، چنین از رسانه انتقاد کرد: ما پرونده این زوج را در اختیارتان قرار می دهیم تا ببینید چه کارهایی برای آنها انجام شده است.آن وقت با توجه به پرونده تکدی این زوج حرفه ای در فضای مجازی قضاوت کنید. اکثر این افراد در امر تکدی گری بسیار حرفه ای هستند و وقتی می گوییم حرفه ای باید شیوه عملکرد آنها را از نزدیک ببینید تا بدانید معنای حرفه ای یعنی چه! و شیوه عملکردشان را بشناسید.

محمد حسین علامیر در ادامه سخنانش به منزل استیجاری که برای اسکان این زوج در نظر گرفته شده بود نیز اشاره کرد: این منزل استیجاری توسط شهرداری برای سکونت آنها در نظر گرفته شده بود که به خاطر کارهای زشت و قبیحی که توسط این زوج در آنجا انجام گرفت، افراد محل به سطوح آمده با تنظیم استشهادی محلی، دیگر اجازه اسکانشان را در آن محله نمی دهند و این یکی از معضلاتی است که متاسفانه بین خیرین و افرادی همچون (سهیلا و رضا) پدید می آید و شما شاهد آن هستید.

مسؤل بخش متکدیان موسسه حمایت از مستمندان تبریز با تاکید بر نقش تعلیم و تربیت این افراد یاد آورشد: تعلیم و تربیت و اصلاح الگوی رفتاری این افراد یک رکن اساسی است و ما باید برای اصلاح رفتاری این افراد تلاش کنیم.

وی در ادامه به نقش موسسات حمایت از نیازمندان و مستمندان تبریز تاکید کرد و افزود: موسسات خیریه ی تبریز برای تامین نیاز دارو درمان، تحصیلات  و مسکن مددجویان، مرمت خانه های آنها و حتی در برخی مواقع تامین رهن و اجاره مددجویان تلاش های خوب و زیادی انجام داده است؛ موسسات خیریه همیشه در کنار افراد نیازمند هستند، و سعی در حمایت همه جانبه آنها دارند و این موسسات آنچه در توان دارند را برای تامین نیاز مددجویان به کار می گیرند.

محمد حسین علامیر در پایان از هوشیاری و دلسوزی مردم شریف تبریز تشکر کرد واز مردم عاجزانه درخواست کرد: به هیچ وجه به متکدیان سطح شهر کمک نکنید، آنها را به موسسات خیریه راهنمایی کرده به ما معرفی کنید و برای اطمینان از رسیدگی موسسات به متکدیان می توانید به روند رسیدگی نظارت داشته و در جریان اقدامات صورت گرفته قرار بگیرید تا خیالتان از بابت مددجوی معرفی شده به مرکز راحت باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

اصلا فرض كنيم معتاد هستن پس وظيفه انساني شما چي شده؟ چرا فراافكني مي كنيد
16:58:19 1395/11/06
براهيني
  
اكثر گور خواب هاي تهران هم معتاد بودند ولي مسؤلين تهراني اينقدر داد وفرياد نكردند
09:39:56 1395/11/06
خياباني
  
الحمدالله - الله سيزدن و بو موسسه دن مينلرجه راضي اولسون. بير آزربايجانلي اولاراق سيزه افتخار ائليريك.شهريميزين آبروسي و يوخسول لارين اميدي سيزلرسيز.
14:32:53 1395/11/06
محمد تورك اوغلي
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است