پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   64080  | تاریخ خبر : 1395/10/23  | ساعت : 16:02

ارجاع پرونده به نظام پزشکی و پزشکی قانونی/

بررسی جزئیات مرگ کودک تبریزی در بیمارستان 29 بهمن روی میز پزشکی قانونی


نصر: به دنبال انتشار گزارش اختصاصی نصر از ابهام در مرگ کودک تبریزی در بیمارستان 29 بهمن تبریز، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: این موضوع از طرف دانشگاه علوم پزشکی، پزشکی قانونی و نظام پزشکی در حال بررسی است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، کودک 15 ماهه‌ای شامگاه روز شنبه 18 دی ماه توسط والدین در وضعیت بد بیماری به بیمارستان 29 بهمن تبریز وابسته به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده است.

بنا بر همین گزارش، کودک بیمار با تشخیص احتمالی اسهال و استفراغ در بیمارستان بستری و بلافاصله اقدامات درمانی آغاز می‌شود که به دنبال بدحال شدن و تشنج کودک در صبح روز یکشنبه اقدامات احیا وضعیت بیمار را بهبود نداده و بیمار فوت می‌کند.

در این گزارش همچنین آمده است؛ تزریق آمپول سفتریاکسون، از اقدامات درمانی بوده که انجام گرفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: علت فوت کودک 15 ماهه در بیمارستان 29 بهمن، از سوی دانشگاه علوم پزشکی، پزشک قانونی و نظام پزشکی در حال بررسی است.

دکتر علی تقی زادیه روز پنجشنبه در گفت وگویی افزود: این کودک 15 ماهه شامگاه روز شنبه 18 دی ماه جاری توسط والدین در وضعیت بد بیماری به بیمارستان 29 بهمن تبریز وابسته به سازمان تامین اجتماعی مراجعه و با تشخیص احتمالی اسهال و استفراغ در بیمارستان بستری می شود.
وی ادامه داد: اقدامات درمانی بلافاصله شروع می شود که به دنبال بد حال شدن و تشنج کودک در صبح روز یکشنبه اقدامات احیا وضعیت بیمار را بهبود نداده و بیمار فوت می کند.
در این گزارش همچنین آمده است؛ تزریق آمپول سفتریاکسون، ازاقدامات درمانی بوده که انجام گرفته است.
معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: به منظور تعیین علت دقیق فوت، پرونده بیمار را به سازمان پزشکی قانونی و نظام پزشکی ارجاع داده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

دوستان مشکل سواد جامعه پزشکی تبریز بزرگترین معضل است... هر روز در بیمارستانهای تبریز بر اثر عدم توجه پزشکان و پرسنل مردم جان خود را از دست می دهند.!!!!
23:10:18 1395/10/23
سعید
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است