پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   64016  | تاریخ خبر : 1395/10/22  | ساعت : 15:15

خبر/

خبرنگاری که وزیر خارجه شد


نصر: جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در راستای ترمیم کابینه خود، خانم «کریستیا فریلند» را که پیش از این وزیر تجارت این کشور بود و سابقه خبرنگاری را در کارنامه فعالیت حرفه ای خود دارد، به عنوان وزیر امور خارجه دولتش برگزید.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، نشریه انگلیسی گاردین امروز چهارشنبه نوشت: به دنبال اقدام ترمیم کابینه از سوی 'جاستین ترودو' نخست وزیر کانادا، برخی از وزرای کابینه وی تغییر کردند و روز گذشته (سه شنبه) وزرای جدید سوگند یاد کردند.

خانم فریلند جانشین استفان دیون شده است که از چهارم نوامبر 2015تا 10 ژانویه (21 دی ماه) 2017 عهده دار این سمت در کابینه ترودو بود.

گاردین گزارش داد: فریلند درحالی سمت وزارت خارجه کانادا را عهده دار شد که پیشتر از سوی مسکو و به دنبال انتقاد از کرملین در سال 2014میلادی مورد تحریم قرار گرفت و از ورود به این کشور منع شد.

گاردین نوشت: فریلند که در اواسط دهه نود میلادی به عنوان روزنامه نگار نشریه 'فایننشال تایمز' در مسکو به سر می برد و سابقه مصاحبه با شخص ولادیمیر پوتین در سال 2000میلادی را داشت ، در پاسخ روسیه به تحریم های غرب، در فهرست افرادی که از سوی کرملین به ورود به این کشور منع شدند، قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، فریلند که تا پیش از این عهده دار وزارت تجارت کانادا بود و با تلاش های وی توافق تجارت بین کانادا و اتحادیه اروپا صورت گرفت، وی همچنان مسئولیت تجارت بین کانادا و آمریکا را عهده دار خواهد بود.

 گاردین افزود: از دیگر افرادی که روز گذشته (سه شنبه) در ترمیم کابینه جاستین ترودو سمت جدیدی راعهده دارشدند، 'احمد حسین' سومالیایی تبار است که به وزارت مهاجرت کانادا منصوب شد. احمد حسین در 16 سالگی بخ عنوان یک پناهجوی سومالیایی به کانادا آمد.

روزگذشته علاوه بر تعیین دو وزیر جدید در سمت های وزارت خارجه و مهاجرت، چهار وزیردیگر در سمت های جدید منصوب شدند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است