پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   64012  | تاریخ خبر : 1395/10/22  | ساعت : 14:35

رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی مطرح کرد:

صنعت گردشگری هسته کلیدی و موتور توسعه شهرستان کلیبر


نصر: رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی از صنعت گردشگری به عنوان مهمترین هسته کلیدی و موتور توسعه شهرستان کلیبر یاد کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، داود بهبودی ظهر امروز در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان کلیبر، شرط لازم توسعه شهرستان را استفاده همزمان از توانمندی های داخلی این شهرستان و ظرفیت‌های خارجی دانست و تحقق این امر را مصداق درون زایی و برون گرایی در اقتصاد مقاومتی  اعلام کرد.

دبیر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه باور به توانمندی های داخلی و توان جذب ظرفیت های خارجی مهمترین گام برای خیز توسعه ای شهرستان کلیبر است، از فرماندار و مدیران شهرستان خواست بر روی مهمترین هسته کلیدی شهرستان یعنی گردشگری تمرکز کنند چرا که این هسته از قابلیت سرمایه بری کم و بازدهی و اشتغال زایی در کمترین زمان برخوردار است.  

وی نقاط مدنظر در توسعه شهرستان کلیبر را روستاها، تعاونی های روستایی، و در کل تمامی پتانسیل های کلیدی شهرستان دانست و افزود: برونگرا یی در اقتصاد مقاومتی یعنی شناسایی یک محصول استراتژیک با مزیت نسبی و معرفی آن به خارج و آن در رابطه با شهرستان کلیبر جز صنعت گردشگری نمی تواند باشد.

بهبودی با ابراز امیدواری از اینکه سال بعد شهرستان کلیبر شاهد اتفاقات خوبی در امر توسعه باشد مدیریت شهرستان را مهمترین عامل در انسجام بخشی و هدایت منابع محدود و متنوع دستگاه ها دانست و از اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان خواست در هماهنگی کامل با نماینده دولت، همگان وجهه همت خود را در شکوفایی پتانسیل های شهرستان قرار دهند.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، خدابخش فرماندار شهرستان کلیبر و برخی از مدیران گزارشی از اقدامات انجام گرفته در زمینه اقتصاد مقاومتی و پروژه های سند تدبیر شهرستان ارائه کردند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است