پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   64003  | تاریخ خبر : 1395/10/22  | ساعت : 12:03

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

رشد 12 درصدی تشکیل پرونده قاچاق در آذربایجان‌شرقی


نصر: معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: در سال جاری بیش از 12 هزار و 959 مورد بازرسی انجام دادیم و 526 فقره پرونده قاچاق تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد رشد نشان می‌دهد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، اسماعیل عطاپور صبح امروز در جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه اظهار داشت: اخیرا دستورالعملی از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز دریافت کردیم که نقش اتحادیه‌ها در بحث مبارزه با قاچاق را پر رنگ‌تر می‌کند.

وی با بیان اینکه تعامل با اتحادیه‌ها و سپردن وظایف و تکالیفی که در قانون وجود دارد به خود اتحادیه‌ها منجر به نتایج بهتری خواهد شد، افزود: اتحادیه‌ها فرهنگ‌سازی و تبلیغ مورد نیاز را انجام می‌دهند تا اعضا و صنوف به درک عمیقی برسند که قاچاق چه آسیب‌هایی در اقتصاد و اجتماع دارد.

عطاپور خاطرنشان کرد: ما می‌خواهیم به اینجا برسیم که اتحادیه‌ها و خود صنوف با درک عمیق به اهمیت موضوع، ورود یابند چرا که معتقدیم اقدامات سلبی شاید در کوتاه مدت اثراتی داشته باشد ولی در بلند مدت اثرات چندانی نخواهد داشت و امروز در بررسی‌ها متوجه می‌شویم ورود اتحادیه‌ها به عرصه نظارت، میزان عرضه کالاهای قاچاق در جامعه را کاهش داده‌اند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی یادآور شد: اخیرا اتحادیه کامپیوتر و انفورماتیک 10 هزار و 800 کالا را رصد و در عاملان اصلی کالاهای قاچاق را شناسایی کردند و در نهایت همان واحدهای عامل فروش قاچاق قانع شدند که این کالاها را از سطح عرضه خارج کنند.

وی با بیان اینکه کارگروه نظارت و پیشگیری از عرضه کالاهای قاچاق در اتحادیه کامپیوتر و کفاشان شکل گرفته است، افزود: اتحادیه کفاشان نیز 100 واحد در تبریز شناسایی کردند که به هیچ وجه کالای خارجی نمی‌فروشند.

عطاپور ابراز داشت: نزدیک 10 جلسه با اتحادیه کفش برگزار کردیم و به این نتیجه رسیده‌ایم که برای اینکه کالای قاچاقی نفروشیم این صنف را باید توانمند و مسائل مبتلابه صنعت دیرین کفش را حل کنیم.

وی توضیح داد: 46 هزار و 844 مورد پیامک از طریق 17 اتحادیه در رابطه با اهمیت خرید و فروش کالای داخلی به اعضا اطلاع رسانی کرده‌اند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است