پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63999  | تاریخ خبر : 1395/10/22  | ساعت : 11:39

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی مطرح کرد:

لزوم نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا توسط اتحادیه‌ها


نصر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌‌شرقی بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با قاچاق کالا توسط خود اتحادیه‌ها تاکید کرد و گفت: در این وضعیت رکودی با جریمه کردن به جایی نمی‌رسیم.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حسین نجاتی صبح امروز در جلسه کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی مسائل قاچاق و مبارزه با این مقوله بسیار مورد توجه قرار گرفته و تا زمانی که اتحادیه‌ها به این نتیجه نرسند که باید با قاچاق مبارزه کرده و کالای داخلی را ترویج دهند راه به جایی نخواهیم برد.

وی با بیان اینکه در مقطع کنونی باید افرادی برای ریاست اتحادیه‌ها انتخاب شوند که جوان و باسواد باشند تا اتحادیه‌ها از حالت سنتی خارج شده و به قوانین بیشتر پایبند باشند تا سنت و عرف، افزود: لازم است در رابطه با مسائل قاچاق با تمام اتحادیه‌ها جلساتی برگزار شود تا فرهنگ مبارزه با قاچاق نهادینه و به وظیفه اصلی اتحادیه‌ها تبدیل شود.

نجاتی اذعان داشت: در این وضعیت رکودی با جریمه کردن به جایی نمی‌رسیم؛ به همین جهت به بازرسان توصیه کردیم بازدید از صنوف را به اتحادیه‌ها بسپارند و روسای اتحادیه‌ها احساس نکنند فقط انتخاب شده‌اند تا فقط به صنف خود برسند بلکه نماینده حدود 600 عضو اصناف مربوط به خود هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی مبارزه با قاچاق را از مصادیق ایجاد امنیت در جامعه دانست و اضافه کرد: رئیس اتحادیه باید نظم جامعه را بر اساس قوانین ابلاغی رعایت کنند تا امنیت جامعه نیز تحقق یابد.

این مسئول در عین حال خاطرنشان کرد: برای تمام اتحادیه‌ها نقش تعریف کردیم و تمام مراحل کنترل صنوف را به عهده اتحادیه‌ها نهاده‌ایم؛ ما فقط از انبارهای بزرگ کارخانجات بازرسی می‌کنیم تا اجحافی در جامعه رخ نداده و نارضایتی پدید نیاید و نظارت بر روسای اتحادیه‌ها و اتاق اصناف را به عهده می‌گیریم تا با مسائل کم فروشی و موارد مشابه مبارزه کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است