پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63967  | تاریخ خبر : 1395/10/22  | ساعت : 00:01

ییلدریم: امنیت اروپا منوط به امنیت ترکیه است


نصر: بینالی ییلدریم نخست وزیر ترکیه گفت: امنیت اروپا منوط به امنیت ترکیه است و اگر ترکیه دچار ناامنی شود، به هیچ عنوان امنیت در اروپا برقرار نخواهد شد.

به گزارش نصر، وی روز سه شنبه در نهمین نشست سفیران ترکیه در کاخ چانکایای آنکارا افزود: اروپا به عنوان دوست و هم پیمان ترکیه میان گروه های تروریستی تمایز قائل شده و با پ.ک.ک مسامحه کرده و با داعش می جنگد.
وی ادامه داد: تفاوت قائل شدن در میان گروه های تروریستی خیانتی بزرگ برای صلح جهانی است.
نخست وزیر ترکیه همچنین با اظهار ناراحتی از کشورهای اروپایی در خصوص فشار به ترکیه در مبارزه با عوامل کودتای نافرجام تابستان امسال اظهار کرد: ابتدا باید کودتا را محکوم کرده و در نهایت حاکمیت قانون در ترکیه بپذیرند چرا که قوانین ترکیه مطابق با الگوهای جهانی است.
همچنین در این نشست نعمان کورتولموش معاون نخست وزیر ترکیه نیز جنگ سوریه را یک مساله جهانی دانست و بر مبارزه با علل اصلی بحران سوریه تاکید کرد.
وی مدعی شد: بحران سوریه چندین سال به عنوان جنگ داخلی بود و در سه سال اخیر نیز به صورت جنگ نیابتی درآمده و به یک مساله جهانی تبدیل شده است.
وی بیان کرد: اکنون سوریه به علت وجود گروه های تروریستی، به شکل یک تهدید بزرگ جهانی درآمده و به منبع مشکلات جهانی تبدیل شده است که برای حل آن باید برای رفع علل اصلی آن تلاش کنیم.
وی با انتقاد از پرهیز غرب برای ورود به حل جدی مساله سوریه گفت: آنها به جای گفتگو با مشرق زمین، دنیای شرق را انکار کرده و مشکلات آن را به خود مربوط نمی دانند.
کورتولموش مهاجرت و تروریسم را دو تهدید اصلی جهان دانست و با تاکید بر هوشیار در برابر این دو خطر و ضرورت فعالیت برای از بین بردن علل این تهدیدات افزود: اتفاقات سوریه، سومالی و عراق در آنجا نمی ماند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است