پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63946  | تاریخ خبر : 1395/10/21  | ساعت : 12:00

رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان:

هاشمی رفسنجانی هم برای ایران و هم آذربایجان شخصیتی مهم و بزرگ بود


نصر: واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی هم برای ایران و هم جمهوری آذربایجان شخصیتی مهم و بزرگ بود.

به گزارش نصر، طالب اف روز دوشنبه برای ادای احترام به این شخصیت سیاسی تاثیر گذار در عرصه ملی و بین المللی در محل سرکنسولگری ایران که به همین مناسبت دفتر یادبود گشوده شده و پرچم های سرکنسولگری کشورمان نیمه افراشته شده بود، حاضر شد.

http://img8.irna.ir/1395/13951020/82381147/82381147-71314362.jpg

واصف طالب اف رئیس مجلس عالی جمهوری خود مختار نخجوان که به همراه هیاتی از مسئولین عالیرتبه این جمهوری خودمختار متشکل از معاونین مجلس عالی، نخست وزیر، رئیس کمیته امور دینی و روحانی ارشد شهر نخجوان در این مراسم حضور یافتند، آیت الله هاشمی رفسنجانی را فردی دارای شخصیت تاثیرگذار و مهم نه تنها برای ایران بلکه برای جمهوری آذربایجان عنوان کرد.
وی با تسلیت این فقدان به مردم و مسئولین جمهوری اسلامی ایران به روابط نزدیک او با مرحوم حیدر علی اف رئیس جمهوری سابق آذربایجان اشاره و نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در حمایت و کمک به جمهوری آذربایجان و به ویژه جمهوری خودمختار نخجوان در اوایل استقلال این کشور را فراموش ناشدنی دانست.
منصور آیرم سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان نیز در این مراسم ضمن تشکر از حضور مقامات جمهوری خودمختار نخجوان برای عرض تسلیت به مردم و مسئولین ایران، فقید عالیقدر آیت الله هاشمی رفسنجانی و مرحوم حیدر علی اف را بنیانگذاران روابطی میان دو کشور دانست که تا امروز اثرات و ثمرات آن همچنان ادامه دارد.
وی ابراز امیدواری کرد دو کشور همسایه و مسلمان بتوانند راهی که هاشمی رفسنجانی و حیدر علی اف بنیان نهادند، به سوی پیشرفت و همکاری بیشتر ادامه دهند.
در ادامه این مراسم صاحب محمداف روحانی ارشد شهر نخجوان آیاتی از قرآن کریم تلاوت و حضار فاتحه ای برای غفران و شادی روح مرحوم هاشمی رفسنجانی قرائت کردند .
واصف طالب اف در پایان در گرامیداشت خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی دفتر یادبود سرکنسولگری را یادداشت وامضا کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است