پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63937  | تاریخ خبر : 1395/10/21  | ساعت : 11:31

پیام تسلیت علمای هند به رهبر انقلاب ومردم ایران به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی


نصر: شماری از علمای هند روز سه شنبه در پیام های جداگانه ای ارتحال جانگداز آیت الله هاشمی رفسنجانی عالم عالیقدر و مجاهد خستگی ناپذیر و یار دیرین امام را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم ایران تسلیت گفتند.

به گزارش نصر، مولانا سید کلب جواد صادق نقوی دبیرکل جمعیت علمای هند با صدور پیامی با تسلیت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت این روحانی مبارزه، برجسته و مفسر قرآن تمامی عمر گرانبهای خود را در راه مبارزه با طاغوت و دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی صرف کرد.
در ادامه این پیام اضافه شده است آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از ذخایر ارزشمند انقلاب اسلامی بود که لحظه ای در حمایت از بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی درنگ نکرد و همواره در این راه پیشرو بود.
مولانا حسین رضا نقوی یکی دیگر از علما هند نیز با تسلیت رحلت آیت الله هاشمی خاطرنشان کرد هوشمندی ، دشمن شناسی و خستگی ناپذیر بودن از وی شخصیتی ممتاز ساخت که نمونه آن ایران و بسیاری از کشورها بسیار کم و بی نظیر است.
در بخشی از این پیام اضافه شده است آیت الله هاشمی همواره بر وحدت مسلمانان برای مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید می کرد و یکی از حامیان اصلی مبارزات مردم فلسطین بود.
مولانا تسنیم نیز در پیامی با تسلیت یار دیرین امام و رهبری خاطرنشان کرد سابقه 60 سال مبارزه و حمایت از انقلاب اسلامی از وی شخصیت ممتازی ساخت که تاریخ ایران کمتر فردی مانند وی سراغ دارد.
در بخشی از این پیام اضافه شده است آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره بر وحدت مسلمانان و جلوگیری از تفرقه بین کشورهای اسلامی و مسلمانان برای مبارزه با توطئه های دشمنان تاکید می کرد.
شماری از علمای کشمیر نیز روز گذشته در پیامی مشترک ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام را به رهبر معظم انقلاب اسلامی ، مردم و خانواده وی تسلیت گفتند.
در این پیام هوشمندی ، پرکاری و مبارزه خستگی ناپذیر را از جمله ویژگی های رئیس جمهوری اسبق ایران اعلام شده است.
نماینده ولی فقیه و سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند و نماینده جامعه المصطفی وتعدادی از مسئولان ایرانی در دهلی نو نیز با صدورپیام های جداگانه ارتحال ناگهانی و جانگداز آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه در سن 82 سالگی براثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است