پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63793  | تاریخ خبر : 1395/10/18  | ساعت : 22:42

جبارزاده مطرح کرد:

سهم آذربایجان شرقی از بازار 39 هزار میلیارد تومانی ICT کشور صفر درصد است/ دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بخش ICT


نصر: استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه زیرساخت های توسعه شرکت های توسعه دهنده بخش آی. تی. سی در آذربایجان شرقی فراهم شده است، گفت:

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

انتظار داریم در بخش آی سی تی بخش خصوصی ورود پیدا کند چرا که در این زمینه39  هزار میلیارد تومان در کشور گردش مالی وجود دارد، اما سهم آذربایجان شرقی در این بازار صفر درصد سهم دارد.

به گزارش خبرنگار نصر، "اسماعیل جبارزاده" بعد از ظهر شنبه در بیست و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، با اشاره به کلنگ زنی خط اتیلن شمالغرب، گفت: انتظار دارم شهرک مخصوص صنایع پایین دستی صنایع پتروشیمی تحت عنوان "کیمیا شهر" در تبریز ایجاد شود و از بخش خصوصی می خواهم همت کنند و در این بخش ورود کنند.

وی با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه پایدار استان در بخش نفت گاز و پتروشیمی است، گفت: از سرمایه گذاری غدیر تشکر می کنم که اجرای این خط را بر عهده گرفته است.

استاندار آذربایجان شرقی با اعلام اینکه دولت به صنایع پایین دستی پتروشیمی ورود پیدا نمی کند، گفت: حضور بخش خصوصی در این بخش مورد انتشار است و می تواند بسیار موفق باشد. وزیر نفت هم موافقت کرده است که محصولات پتروشیمی در تبریز به مقدار کافی توزیع شود.

جبارزاده به لزوم ورود صنایع و قطعه سازان استان به بخش تامین قطعات و تجهیزات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تاکید کرد و گفت: وزیر نفت دستور داده است از ظرفیت های صنعتی تبریز در تامین تجهیزات و قطعات صنعت نفت استفاده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بخش آی. سی. تی را یکی از اولویت های مهم ثروت آفرینی در جهان دانست و با اعلام اینکه زیرساخت های توسعه شرکت های توسعه دهنده بخش آی. تی. سی در آذربایجان شرقی فراهم شده است، گفت: انتظار داریم در بخش آی سی تی بخش خصوصی ورود پیدا کند چرا که در این زمینه39  هزار میلیارد تومان در کشور گردش مالی وجود دارد، اما سهم آذربایجان شرقی در این بازار صفر درصد سهم دارد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: زیرساخت های توسعه آی. سی. تی در استان ایجاد شده است و انتظار داریم بخش خصوصی به این بخش ورود پیدا کند.

جبارزاده گفت: اتاق بازرگانی از فعالان آی. سی. تی دعوت کند و این مسائل را روشنگری کند و از بخش خصوصی برای ورود به صنعت دعوت کرده و آنها را توجیه کند.

وی افزود: فارغ التحصیلان دانشگاهی در این بخش می توانند به راحتی جذب شوند. برای اینکه صنایع موجود بقا داشته باشند باید به فناوری اطلاعات وصل شوند و در غیر این صورت حذف خواهند شد.

جبارزاده در پایان گفت: زیرساخت های توسعه استان موجود است اما استفاده نمی شود و از همه فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران می خواهم به این بخش آی. تی. سی ورود پیدا کنند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است