پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63783  | تاریخ خبر : 1395/10/18  | ساعت : 20:01

رئیس سازمان برنامه بودجه آذربایجان شرقی مطرح کرد:

نفت و پتروشیمی،مبنای تحول صنعتی و اقتصادی آذربایجان شرقی


نصر: رئیس سازمان برنامه بودجه آذربایجان شرقی گفت: در منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی هم خوشه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد شده است. ما در صنعت نفت و پتروشیمی نیروی انسانی متخصص خوبی داریم و این صنعت می تواند مبنای تحول صنعتی و اقتصادی استان باشد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، "داود بهبودی" بعد از ظهر شنبه در بیست و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، با اشاره به کلنگ زنی طرح انتقال خط اتیلن شمالغرب، گفت: در تدوین سند تدبیر و توسعه استان صنایع نفت، گاز و پتروشیمی جایگاه ویژه ای دارد.

وی افزود: خط انتقال اتیلن شمالغرب در دو سال گذشته پیگیری شده است و با لوله گذاری 154 کیلومتر اجرا می شود و ارزش افزوده ای که با اجرای این طرح ایجاد خواهد شد به قیمت امروز، معادل 4000 هزار میلیارد تومان خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه بودجه آذربایجان شرقی گفت: اجرای این طرح سه هزار نفر اشتغال مستقیم و 6 هزار نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد.

بهبودی با ذکر اینکه 43 درصد صادرات پتروشیمی به کشورهای اروپایی است، افزود: این نشان می دهد پتانسیل بسیار بزرگی در بخش صنعت نفت، گاز و پتروشیمی وجود دارد.

وی ادامه داد: واحدهای کوچک پتروشیمی هم می توانند از این فضا استفاده کنند و اگر بخش خصوصی هم در این صنعت وورد پیدا کند، شاهد اتفاق های خیلی خوبی در استان خواهیم بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: صنعت نفت و پتروشیمی به عنوان قطب جدید توسعه استان می تواند تعریف شود.

بهبودی گفت: در منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی هم خوشه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد شده است. ما در صنعت نفت و پتروشیمی نیروی انسانی متخصص خوبی داریم و این صنعت می تواند مبنای تحول صنعتی و اقتصادی استان باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است