پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63781  | تاریخ خبر : 1395/10/18  | ساعت : 16:10

فعالان صنعت و تجارت مطرح کردند/

فرسودگی ناوگان حمل و نقل، یکی از مشکلات مهم توسعه صادرات


نصر: فعالان تجاری و تولیدی آذربایجان شرقی فرسودگی ناوگان حمل و نقل استان را یکی از مهمترین مشکلات توسعه صادرات عنوان کردند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش خبرنگار نصر، "علی اصغر عباس زاده" بعذ از ظهر شنبه در بیست و هفتمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی، با اشاره به فرسودگی ناوگان حمل و نقل کشور  گفت: فرسودگی ناوگان حمل و نقل کشور موجب ایجاد مشکل در روند صادرات کشور می شود.

وی ادامه داد: در شرایطی که ناوگان فرسوده کشور اجازه تردد در کشورهای اروپایی را ندارند، قانون اجازه استفاده از ناوگان حمل و نقل خارجی را برای حمل و نقل کالاهای صارداتی می دهد.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های آذربایجان شرقی در این خصوص گفت: استفاده از ناوگان حمل و نقل خارجی تبعات اجتماعی دارد و رانندگان این بخش به استانداری آذربایجان شرقی در این خصوص اعتراض کرده اند.

داریوش باقر جوان افزود: این طور هم نیست که همه ناوگان حمل و نقل کشور توانایی نداشته باشند، چرا که قیمت تمام شده ناوگان کشور با توجه به عوارض سنگینی که ترکیه می گیرد، به صرفه نیست.

رئیس انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی هم در این خصوص تاکید کرد: فرسودگی ناوگان حمل و نقل کشور یکی از معضلات صادرکنندگان است و از دولت می خواهیم با تدبیر ویژه ای نسبت به واردات کامیون های با استاندارد یورو 6 اقدام کند.

یونس ژائله گفت: هیچ تولیدکننده در کشور کامیون با استاندارد یورو 6 تولید نمی کند و دولت می تواند نسبت به واردات این نوع کامیون ها برای رفع مشکل صاردات به کشورهای اروپایی اقدام کند.

رئیس انجمن قطعه سازان و ماشین سازان تبریز هم در این خصوص گفت: شرکت های تولیدکننده آذربایجان شرقی توانایی و امکان تولید کشنده های با استاندارد یورو 6 را دارند، اما مشکل نبود سوخت دیزل با استاندارد یورو 6 است.

یونس پایدار تاکید کرد: اگر سوخت استاندارد توسط پالایشگاه ها تامین شود، چهار خودروساز آذربایجان شرقی آمادگی تولید کشنده های با استاندارد یورو 6 را دارد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است