پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63758  | تاریخ خبر : 1395/10/18  | ساعت : 12:07

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی تاکید کرد:

ضرورت بهره گیری از قابلیت کانون های مساجد برای توسعه فرهنگی آذربایجان شرقی


نصر:  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی بر ضرورت بهره گیری از قابلیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در توسعه فرهنگی تاکید کرد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل ازایرنا، محمد محمدپور روز شنبه در جلسه شورای اداری دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، با اشاره به اینکه حرکت های خوبی از سوی کانون های مساجد شکل گرفته است، افزود: در توسعه فرهنگی استان باید از حجم عظیم پتانسیل این کانون ها استفاده کرد.

وی اظهار کرد: برنامه ها و سیاست های کاری در حوزه ی فرهنگ اگر مبتنی بر اهداف مشخصی باشد در رسیدن به مقصد و بهره گیری از تخصص و سرمایه نیروی انسانی موفق تر خواهد بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه نسل جوان آینده کشور به شدت نیاز به مصون سازی در برابر هجمه های فرهنگی دارد، یادآوری کرد: مصون سازی فرهنگی از مسیر فرهنگ اتفاق می افتد و با قشری نگری، سطحی نگری، سیاسی کاری و حرکت های سلبی محقق نمی شود.

.محمدپور ادامه داد: اگر ارتباط نسل جوان با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی منقطع شود بدون شک این قشر در دامن عناصر بیگانه گرفتار خواهند شد بنابراین اندیشه ورزان حوزه ی فرهنگ باید به این مساله توجه جدی داشته باشند.
وی گفت: با اجرای برنامه های باری به هر جهت، نمی توان فرهنگ یک جامعه را جلو برد بلکه این گونه حرکت ها آسیبی برای فرهنگ کشور بوده و باید از پتانسیل مختلف در این راستا استفاده کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی یادآوری کرد: عفاف و حجاب و ارزش های انسانی با عزت و کرامت انسان ارتباط مستقیم دارد و نمی توان با تخریب های چند منظوره فرهنگی دشمنان، افراد از آسیب ها مصون بمانند.
محمدپور، با بیان اینکه با اجرای طرح ها و برنامه های مدون فرهنگی باید از این گونه آسیب ها جلوگیری کرد، افزود: عمق بخشی فکری و معرفت افزایی باید در برنامه ها و طرح های فرهنگی مورد توجه قرار گیرد.
وی گفت: برای تقویت خودکارآمدی و توان مدیریتی و مقاومت در برابر هجمه های فرهنگی باید مهارت های زندگی را آموزش و گسترش داد.
محمدپور، فعالیت بخش خواهران در کانون های مساجد را مهم ارزیابی و اظهار کرد: نقش بانوان در کنترل آسیب های اجتماعی در جامعه بسیار مهم است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است