پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63324  | تاریخ خبر : 1395/10/10  | ساعت : 10:59

رئیس دانشگاه تهران:

جذب دانشجویان خارجی جزو اولویت‌های کاری پردیس ارس است


نصر: رئیس دانشگاه تهران گفت: جذب دانشجویان خارجی جزو اولویت‌‌های کاری پردیس ارس است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمود نیلی در آیین افتتاح سالن همایش‌های بین‌المللی پردیس ارس اظهار داشت: در منطقه آزاد ارس علاقه وافر و مثبتی به حضور دانشگاه تهران در این منطقه وجود دارد و ما نیز از این پیشنهاد و حضور استقبال می‌کنیم.

رئیس دانشگاه تهران گفت: وظیفه خودمان می‌دانیم که در توسعه پایدار و همه‌جانبه منطقه آزاد ارس مشارکت داشته باشیم و این با همکاری و همیاری فعالان حوزه‌های مختلف علمی صنعتی اقتصادی محقق می‌شود.

نیلی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه شعبات و پردیس‌های دانشگاه‌های مادر با کمک مناطق ایده بسیار خوبی است، گفت: ضروری است منابع محلی به تجربه، دانش و برند دانشگاه‌های معتبر متصل شوند و ظرفیت‌های مناسب علمی را در مناطق مختلف کشور ایجاد کنند.

نیلی درخصوص تحصیلات مجازی در کشور گفت: ایده دانشگاه مجازی در سال 83 در دانشگاه تهران مطرح شد و با اعتباری که دانشگاه تهران در ان زمان هزینه کرد، قوی‌ترین زیرساخت‌ها را در این خصوص دارد.

وی در ادامه افزود: دانشگاه‌های امروزی نقشی فراتر از تامین منابع انسانی تحصیل کرده را انجام می‌دهد و با تبدیل شان از نسل اول که آموزش محور بود به پژوهش محور و کارآفرین محور موجبات توسعه و تحول کشور را فراهم کرده‌اند.

رئیس دانشگاه تهران گفت: شرایط اقتصاد آموزش عالی تغییر کرده است و توسعه علمی و زیرساختی دانشگاه تهران و پردیس های آن از محل شهریه دانشجویان ممکن نیست. از این رو طی نشستی که با دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور داشتیم، مقرر شد با همفکری مدیرعامل منطقه آزاد ارس مدلی برای تامین منابع مالی برای توسعه پردیس ارس تهیه کنیم.

ارس در حال توسعه است و این توسعه نیازمند تحقیق و پژوهش است

محسن خادم عرب‌باغی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در آئین افتتاح سالن همایش های بین‌المللی پردیس ارس گفت: دانشگاه تهران یکی از افتخارات کشور است.

عرب‌ باغی افزود: دانشگاه های تهران، تبریز، علوم پزشکی و برخی دانشگاه‌های بزرگ کشور مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با تاکید بر اینکه ارس در حال توسعه است و این توسعه نیازمند تحقیق و پژوهش است، اذعان داشت: توسعه بدون پشتوانه علمی ممکن نیست و توسعه هم راستا با علم و تکنولوژی است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه دانشگاه های علمی کاربردی در کشور افزود: دانشجویان علمی کاربردی می‌توانند در صنعت و اقتصاد کشور تحول ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: اساتید دانشگاه تهران گنجینه علمی کشور هستند که باید از ظرفیت آنها استفاده کنیم و ضروری است با همدلی و همکاری با اساتید دانشگاه‌ها پیوند علم و صنعت در ارس محقق شود.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد ارس عنوان کرد: تحقیقات نیاز مبرم کشور است، از این رو باید اعتقاد داشته باشیم به اینکه در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه از توان علمی اساتید دانشگاه‌ها موجبات توسعه علمی و اقتصادی منطقه را فراهم آوریم.

عرب باغی گفت: در بخش صنعت و کشاورزی تحول بزرگی در ارس ایجاد خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به آماده‌سازی مجتمع 16 و حادی برای تحویل به دانشجویان خارجی گفت: تلاشمان این است تمام امکانات رفاهی و زیرساختی مورد نیاز دانشگاه‌های مستقر در ارس را فراهم نماییم.

گفتنی است سالن همایش‌های بین‌المللی پردیس ارس دانشگاه تهران با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال و با ظرفیت 280 نفر توسط سازمان منطقه آزاد ارس ظرف مدت یک سال به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است