پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   63170  | تاریخ خبر : 1395/10/07  | ساعت : 15:51

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر:

دانشگاهیان در تصمیم سازی به صنعت برق کمک کنند


نصر: معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در دیدار با رئیس دانشگاه تبریز گفت: دانشگاهیان باید در تصمیم سازی به صنعت برق برق کمک کنند.

به گزارش نصر، محمود رضا حقی فام در حاشیه مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی با بیان مطلب فوق افزود:در ارتباط با دانشگاه نباید صرفاً به بسته شدن چند قرارداد تحقیقاتی بسنده شود بلکه دانشگاهیان باید در تمامی جلسات تصمیم گیری به صنعت برق کمک کنند.

وی تاکید کرد:ما در صنعت برق باید خیالمان راحت باشد که به دریایی از علم و تجربه دانشگاهی تکیه کرده ایم.

وی با پیشنهاد تبدیل سیستم برق دانشگاه تبریز به سیستم میکرو گرید، افزود: با توجه به علاقه مندی صنعت برق کشور به توسعه پارک های انرژی در کشور، امیدواریم در آینده پارک انرژی را در دانشگاه تبریز نیز ایجاد کنیم که توسعه انرژی های نو در کشور وتوسعه بینش آحاد جامعه به بحث انرژی را در پی دارد.

حقی فام حضور مدیران و کارشناسان مدیریت مصرف شرکت های توزیع و برق منطقه ای سراسر کشور در مدرسه انرژی را فرصتی بزرگ عنوان کرد و افزود: ما علاقه مند به خارج کردن دانشگاه ها از بحث های صرفاً تئوریک هستیم و چنین رویدادهایی این فرصت را فراهم می آورد تا نیازهای مهم صنعت برق را به گوش دانشگاهیان رسانده و از ایشان کمک بگیریم.

وی از ایجاد قطب های علمی مشترک بین صنعت برق و چندین دانشگاه  کشور خبر داد و افزود: شرکت توزیع نیروی برق تبریز نیز توانسته در یک اقدام موثر قطب علمی مدیریت مصرف را با همکاری دانشگاه تبریز ایجاد کند و این مدرسه نیز یکی از محصولات همین قطب علمی می باشد.

در ادامه این دیدار، رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به پتانسیل بالای علمی و تحقیقاتی در دانشگاه تبریز، افزود: ما نیز در دانشگاه بر این باور هستیم که باید آموزش و پژوهش را تقاضا محور کنیم.

محمد رضا پورمحمدی با بیان اینکه در حال حاضر ارتباط دانشگاه تبریز با مجموعه صنعت برق استان خوب است، تصریح کرد: هدف ما رفع تنگناهای علمی و انجام کارهای مشترک با صنعت برق است که چنین همایش هایی نمونه ای از این همکاری هاست.

وی افزود: پیشنهاد می کنیم پژوهشکده ای مشترک راه اندازی شود که هیئت مدیره آن هم از دانشگاه تبریز و هم از مجموعه صنعت برق باشد که بتوانیم کارهای مشترک را به خوبی ساماندهی و مدیریت کنیم.

همچنین وی از راه اندازی مرکز نوآوری دانشگاه تبریز در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این مرکز که با فضایی بالغ بر سه هزار و 600 متر مربع ایجاد شده، طرح ها ی برتر و ایده های نو را حمایت خواهد کرد.

در پایان این دیدار رئیس دانشگاه تبریز از دکتر حقی فام به عنوان دانش آموخته برتر دانشگاه تبریز و همچنین همکاری در برگزاری مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی، با اهدای لوح سپاس تجلیل کرد.

گفتنی است مدرسه بین المللی مدیریت مصرف انرژی از 6 تا 8 دی ماه با مشارکت شرکت توزیع نیروی برق تبریز، دانشگاه تبریز، شرکت توانیر و انجمن انرژی ایران شاخه آذربایجان شرقی، در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز برگزار می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است