پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   62995  | تاریخ خبر : 1395/10/05  | ساعت : 08:05

تنش سیاسی در استان به نفع کیست؟

بیگی: قرار مجرمیت شبستری صادر شده است/ رئیس کل دادگستری: کذب محض است


نصر: ساعاتی پس از آنکه "احمد علیرضا بیگی" نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی و آخرین استاندار دولت محمود احمدی نژاد در مصاحبه با دو رسانه اصولگرای آذربایجان شرقی از صدور قرار مجرمیت علیه "سعید شبستری" معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی  خبر داد، رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی آن را کذب محض خواند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، بیگی که در کارنامه فعالیت های خود پس از فرماندهی نیروی انتظامی در استان های مختلف از جمله آذربایجان شرقی در دوران دولت های دهم و یازدهم عهده دار کسوت استانداری آذربایجان شرقی دارد؛ در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی موفق شد با کسب اکثریت آرا وارد مجلس شورای اسلامی شود.

انتقاد از عملکرد دولت به ویژه انتقاد صریح از فعالیت های اسماعیل جبارزاده موجب شد بیگی به یکی از مهره های منتقد دولت در استان تبدیل شود و این امر همواره در سخنرانی های وی نمود داشت.

قبل از انتخابات سخنرانی های بیگی بیشتر حال وهوای انتخاباتی داشت ولی بعد از انتخابات این انتقادها صریح تر شد تا جایی که در یکی از سخنرانی های خود در جمع فعالان اقتصادی راهکار برون رفت از مشکلات موجود اقتصادی در کشور را تغییر دولت خوانده بود.

البته هر قدر انتقادهای بیگی صریح تر و گویا تر می شد ؛ واکنش های اسماعیل جبارزاده که در کارنامه خود چهار دوره حضور در مجلس شورای اسلامی را دارد کم رنگ تر و بی رونق تر می شد که بی تردید این واکنش های وی را باید نشات گرفته از روحیه اخلاقی و مشی وی خواند.

انتقادهای صریح بیگی همچنان ادامه داشت و هیچ یک از مدیران و معاونان استاندار نیز به صورت صریح به این انتقادها پاسخ نمی دانند و با استفاده از لفظ دولت گذشته به راحتی از کنار نقدهای مطرح شده می گذشتند تا اینکه "سعید شبستری" معاون سیاسی امنیتی استانداری آذربایجان شرقی مهر ماه امسال در همایشی در تالار معلم تبریز کاسه صبرش لبریز شد و با ادبیاتی تند به انتقاد صریح از "احمد علیرضا بیگی" و دوران تصدی وی به عنوان استاندار آذربایجان شرقی پرداخت.

این انتقادات صریح شبستری ؛ موجب شد تا بیگی از وی شکایت قضایی کند و در شکواییه خود به شبستری اتهام نشر اکاذیب و تشویش عمومی زند.

بعد از رسانه ای شدن این موضوع تا این لحظه جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی هیچ واکنشی به موضوع نشان نداده است که بی تردید دلایل مختلفی می تواند داشته باشد.

روز گذشته دو رسانه اصولگرای آذربایجان شرقی با انتشار مصاحبه ای اختصاصی با بیگی از صدور قرار مجرمیت علیه سعید شبستری معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی  خبر دادند که به فاصله چند ساعت خبرگزاری ایرنا در گفت و گویی با مظفری رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی این خبر تکذیب شد.

حال سئوال این است در فضای فعلی استان که دغدغه اصلی مردم مشکلات اقتصادی و نبود فرصت های مناسب اشتغال است، همچنین بحران های مختلف اجتماعی و فرهنگی جوانان را تهدید می کنند آیا ضرروت دارد که فضای سیاسی استان را به سمت جنگ های زرگری و رسانه ای ببریم آیا مناسب نیست فضای استان را به جای ورود به تنش های بی نتیجه در مسیر توسعه و آبادانی پیش ببریم و سئوال آخر اینکه مردم تا چه زمانی باید تاوان اختلافات سیاسی این و آن را پس دهند و صد البته مردم آگاه استان می دانند که این درگیری بین این دو بزرگوار ریشه در اختلافات سیاسی گذشته دارد و بی تردید شایسته نیست فضای رسانه ای استان را وارد تنش های شخصی کنیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (3)

سلام آقاي بيگي متاسفم برات تقصير نداري از دولتي بيرون اومدي كه دولت چاخان و آمارهاي درغ بود
08:57:08 1395/10/05
معتمد
  
خيلي عذر مي خوام هم جبارزاده هم معاونش در دوران انتخابات با نام بردن شخص بيگي به طور غيرقانوني حمله كرد يادتان نيست در مورد جهزيه و قاچاق حرف مي زدند بي خودي چاپلوسي براي استانداري نكنيد رسالت خبرنگاري اين نيست
12:26:07 1395/10/05
هادي
  
کاش وکلای ملت بجای انداختن چوب لای چرخ رئیس جمهورمنتخب کمی به فکر معیشت مردم بودند.به قول معروف سیرازگرسنه خبرنداره!!!
10:27:10 1395/10/05
کارشناس
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است