پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   62742  | تاریخ خبر : 1395/09/29  | ساعت : 22:00

خبر/

دانشگاه تبریز میزبان دانشجویان کشور گرجستان شد


نصر: 15 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های شهر باتومی گرجستان از بخش‌های مختلف دانشگاه تبریزبازدید کردند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی رییس دانشگاه تبریز در دیدار با دانشجویان دانشگاه‌های شهر باتومی گرجستان به معرفی تاریخ و گذشته آموزش عالی در تبریز و امکانات و پتانسیل‌های دانشگاه و رتبه‌های بین المللی دانشگاه تبریز پرداخت.

وی افزود: دولت‌ها و دانشگاه‌های ایران و گرجستان روابط خوبی با هم دارند و دارای اشتراکات فراوانی هستند. همچنین دانشگاه تبریز، گسترش همکاری‌های علمی و بین المللی را جزو اولویت‌های خود قرار داده است، لذا می‌توانیم در مواردی همچون تبادل استاد و دانشجو کارهای زیادی با همسایگان و کشورهای منطقه از جمله گرجستان انجام دهیم.

رییس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود گفت: در دانشگاه تبریز ۴۸ دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل بوده و از امکانات خوبی از قبیل آموزش رایگان، تغذیه، خوابگاهی، ورزشی و فرهنگی بهره می‌برند و افزایش دانشجویان خارجی در سال‌های آینده از جمله برنامه‌های دانشگاه تبریز است.

احمد فرشبافیان، رییس موسسه مطالعاتی و تحقیقاتی قانا (قفقاز، آناتولی و آسیای میانه)، نیز گفت: حضور این دانشجویان بیشتر به منظور ایجاد تعاملات بین المللی و آشنایی این دانشجویان از ظرفیت‌های دانشگاه تبریز و به خصوص آشنایی آن‌ها با تاریخ، فرهنگ و تمدن کشورمان بوده است.

نشست با اعضای انجمن‌های علمی- فرهنگی و نخبگان دانشگاه، دیدار از مجموعه افلاک نمای پژوهشکده فیزیک کاربردی و ستاره‌شناسی، آزمایشگاه مرکزی، کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه، بازدید از دو موزه قاجار، آذربایجان، بازار تبریز و... از دیگر برنامه‌های سفر ۲ روزه این دانشجویان در تبریز بود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است