پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   62674  | تاریخ خبر : 1395/09/28  | ساعت : 14:36

رئیس دانشگاه تبریز:

اختلاف بین 2 قشر روحانی و دانشگاهی مقدمه شکست کشور است


نصر: رئیس دانشگاه تبریز گفت: بین دو قشر روحانی و دانشگاهی نباید اختلاف باشد، چراکه مقدمه شکست کشور خواهد بود.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی ظهر امروز در همایش نقش وحدت حوزه و دانشگاه در تحقق گفتمان انقلابی در دانشگاه تبریز اظهار داشت: شهید مفتح را می‌توان نماد وحدت حوزه و دانشگاه دانست؛ چراکه شهید مفتح از دو تفکر تأثیرپذیر بوده است.

وی افزود: شهید مفتح بر اینکه دانشگاهیان باید با علوم انسانی و با زهد و تقوا وارد شوند و حوزویان نیز باید به علوم روز مطلع شوند.

رئیس دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: بر اساس گفته شهید مفتح بین دو قشر روحانی و دانشگاهی نباید اختلاف باشد، چراکه مقدمه شکست خواهد بود.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را جزء مهم‌ترین وحدت‌ها در جهان اسلام دانست و گفت: دانشگاه و حوزه علمیه مرکزی برای ترقی کشور است، البته با بی‌توجهی می‌تواند به مرکزی برای تمام انحرافات جامعه نیز تبدیل شود.

پورمحمدی به توصیه‌های حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: بر اساس فرمایش ایشان دشمن هیچ وقت دست از تهاجم فرهنگی خود بر نداشته و برای مقابله با آن باید نخبگان هر دو نهاد وارد عمل شوند و هر کدام رسالت خود در قبال این مشکل را بدانند.

پورمحمدی تصریح کرد: گسترش معنویت در جامعه و تبلیغ بیشتر دین رسالت حوزه و بوده و آگاهی دانشگاهیان با علم و روز دنیا و شناسایی راه‌های مقابله با تهاجم رسالت آنهاست.

وی تأکید کرد: وحدت حوزه و دانشگاه در زمان حال ضروری بوده و دو نهاد دانشگاه و حوزه موتورهای محرک آن هستند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است