پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   62673  | تاریخ خبر : 1395/09/28  | ساعت : 14:28

آیت‌الله مجتهدشبستری:

نقض برجام نقاب را بار دیگر از چهره آمریکا کنار زد/ بزک‌کنندگان چهره آمریکا به خود بیایند


نصر: عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه برخی از افراد چهره آمریکا را بزک کرده و گمان می‌کردند آمریکا می‌تواند دوست ایران باشد، گفت: ولی نقض برجام همه این اعتقادات را فروکش کرد و به همه ثابت کرد که آمریکا دشمن ما است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از فارس، آیت‌الله محسن مجتهدشبستری ظهر امروز در همایش نقش وحدت حوزه و دانشگاه در تحقق گفتمان انقلابی‌گری در دانشگاه تبریز اظهار کرد: وحدت به معنای همبستگی و یکی بودن است که در ابعاد مختلف بیان می‌شود.

وی افزود: یک نوع وحدت ملی وجود دارد که در آن مشترکاتی در آرمان‌ها و آداب و رسوم دارند و وحدت دیگر وحدت دینی است که جامعه‌ای مشترکاتی نسبت به آموزه‌های آن دین و ارزش‌های از برنامه آسمانی استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه در اسلام تاکید فراوان بر وحدت وجود دارد، افزود: در برخی بخش‌ها تاکید فراوان بر وحدت شده یکی از آنها نیروهای مسلح و دیگری وحدت علم و دین است.

وی با اشاره به اینکه همانگونه که در نیروهای مسلح باید همدلی و یک‌دستی و وحدت در مقابله سخت باشد، افزود: باید این وحدت و یک‌دستی در بین حوزه و دانشگاه ایجاد شود تا بتوان با در مقابله جنگ نرم و تهاجم فرهنگی ایستاد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه در گذشته تاریخ توطئه‌های اسلام ستیزی فراوانی وجود داشت که از آن می‌توان به توطئه‌های دین‌زدایی و جدا کردن مردم از عرصه دیانت، محروم کردن از مراسم‌های عزاداری و کشف حجاب دوران رضا پهلوی و محمدرضا پهلوی بوده است، گفت: در آن دوران به روحانیت اجازه پیشرفت نمی‌دادند و همچنان پیشرفت علمی امروز نیز در ان دوران وجود نداشت و آنها آگاه از قدرت روحانیت داشتند.

وی خاطرنشان کرد: اما شهدایی چون مطهری، بهشتی، مفتح بودند از علمای و مراجع تقلید بزرگی محسوب می شدند ولی ترجیح دادند به دانشگاه بیایند و وحدت بین روحانیت و دانشجویان را در زمانی که شرایط سوسیالیست حاکم بود را ایجاد کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با استناد به توصیه‌های امام راحل گفت: ایشان بر تداوم ارتباط جوانان با روحانیون تاکید داشته تا پیوند بین این دو قشر هر چه سریع‌تر محکم‌تر شود و البته این وضع بعد از دستور امام خمینی (ره) موفق عمل کرده است.

وی با ابراز نگرانی از اینکه امروزه دست‌های فتنه و بیگانه دوباره می‌خواهند بین حوزه و دانشگاه فاصله بیاندازند و در راستای دین‌ستیزی، روحانی‌ستیزی و جدایی علم و دین تلاش می‌کنند.

مجتهدشبستری بیان کرد: دو نهاد حوزه و دانشگاه بسیار مقدس بوده و باید با وحدت هر چه بیشتر مقابله با بیگانگان انجام دهیم.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه حوزه و دانشگاه انقلابی بوده و باید انقلابی بماند، گفت: از این طریق توطئه‌های دشمنان خنثی شده ولی آنها دست از تلاش خود بر نداشته و خواستار تضعیف فرهنگ اسلامی هستند.

عضو خبرگان رهبری بر ایجاد وحدت فرامحیطی تاکید کرد و افزود: باید با تبادل نظر و کرسی‌های آزاداندیشی از نظرات این دو نهاد استفاده کرد و آن‌ها را ترویج داد.

وی با ابراز تاسف از اینکه برخی از دانشجویان و حوزویان آن طور که باید دشمن را نشناخته‌اند، گفت: دشمن شناسی از عوامل بصیرت بوده و علاوه بر آن باید توطئه و راه‌های نفوذ آن را نیز بشناسیم.

مجتهدشبستری به بد عهدی اخیر آمریکا در خصوص برجام اشاره کرد و گفت: برخی از افراد چهره آمریکا را بزک کرده و گمان می‌کردند آمریکا می‌تواند دوست ایران باشد و با اینکه جنایت‌های فاحش آمریکا در جهان را می‌دیدند ولی باز به آن اعتماد داشتند ولی نقض برجام همه این اعتقادات را فروکش کرد و به همه ثابت کرد که آمریکا دشمن ما هستند.

وی ادامه داد: افراد دوست‌دار آمریکا از حمایت خود دست بردارند و چهره اصلی و دشمنی آن با ایران را در نقض فرجام لمس کنند.

امام جمعه تبریز عنوان کرد: باید شناخت ما از دشمن بیشتر شده و به معیارهای انقلاب که هم ان شجاعت، محافظه کاری است توجه کنیم و همچنان بدانیم با چه جنگ افزاری وارد عمل می شوند که برای این منظور وحدت هر چه بیشتر لازم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه اگر حوزه و دانشگاه دست سر مقام معظم رهبری حرکت کنند تبدیل به بازوی اصلی ایشان خواهد شد، گفت: اگر کمی فاصله در این حرکت وجود داشته باشد که تضعیف دو نهاد ایجاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: باید قدر این نعمت ها از قبیل آرامش حاکم در جامعه، رهنمودهای اقتصاد مقاومتی و آرامش بدانیم و آنها را دستورالعمل حیات بخش قرار دهیم.

مجتهدشبستری گفت: تبادل حوزه و دانشگاه افزایش یافته و باید این دو بال در راستای مقابله با جنگ نرم اقداماتی انجام دهند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است