پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   62408  | تاریخ خبر : 1395/09/22  | ساعت : 10:58

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

نرخ ویزیت اتباع خارجی مطابق با قیمت آزاد بیماران داخل کشور است


نصر: معاون درمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تبریز اعلام کرد: نرخ ویزیت اتباع خارجی مطابق با نرخ های آزاد مصوب و ابلاغ شده برای بیماران داخلی است و هیچ پزشکی در آذربایجان شرقی حق دریافت وجه بیش از مبالغ تعیین شده را از بیماران خارجی ندارد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایرنا، علی تقی زادیه، با بیان اینکه نرخ های مصوب ویزیت پزشکان داخلی، تخصصی و فوق تخصص و جراحی در تمامی رشته های پزشکی در سایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز موجود است، اظهار کرد: بر این اساس در حال حاضر بالاترین حق ویزیت معادل 430 هزار ریال است و این نرخ ها تفاوتی بین بیماران ایرانی و خارجی ندارد.
وی اظهار کرد: هر گونه تخطی پزشکان در دریافت حق ویزیت به غیر از نرخ های مصوب و ابلاغی از بیماران خارجی و داخلی تخلف محسوب شده و با متخلفان طبق موازین و مفاد قانونی برخورد می شود.
تقی زادیه با اشاره به اینکه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز آمادگی رسیدگی به هرگونه شکایات مردمی درباره دریافت های اضافی پزشکان است، اعلام کرد: شماره تلفن 1590 به صورت شبانه روزی آماده دریافت نظرات، پیشنهادات و شکایات مردمی اعم از اتباع داخلی و خارجی است.
وی، از عزم و اراده جدی مسئولان عالی رتبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برخورد با پزشکان متخلف خبر داد و گفت: در صورت شکایت مردمی و احراز تخلف پزشکان در زمینه های مختلف به ویژه دریافت های غیرقانونی از بیماران، پرونده های مربوطه به تعزیرات حکومتی ارجاع داده می شود تا طیق ضوابط و مقررات قانونی با آنها برخورد شود.
تقی زادیه ادامه داد: در صورتی که پرونده پزشکی سه بار به تعزیرات حکومتی ارجاع شود، پروانه مطب و طبابت آنها لغو می شود.
وی، از تمامی دست اندرکاران بخش سلامت، اعم از پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و مسئولان اداری و درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی آذربایجان شرقی خواست تا با رعایت مفاد قانونی و توجه به حس انسان دوستی و نوع دوستی، رفتارهای مناسب و به دور از هر گونه مسایل حاشیه ای با تمامی بیماران و به ویژه بیمارانی که از کشورهای همسایه به منطقه می آیند، داشته باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است