پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   62400  | تاریخ خبر : 1395/09/22  | ساعت : 08:51

محمد حسین علملو/

نیازی که شهر تبریز از نبود آن رنج می برد


نصر: سالهای طلانی است که شهر تبریز از بابت نبود محل و مکانی مناسب و میدانی  بزرگ  و در خور نام برای برگزاری مراسمات و برنامه های عمومی رنج می برد .

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

 در این خصوص هر چند  در طول سالیان  حرف های زیادی در ارتباط با موضوع  توسط مسئولان زده شده و  حتی بعضا وعده هایی  را نیز برای رفع نیاز  داده اند ، اما  متاسفانه  تا کنون هیچ نتیجه ای حاصل  نشده ومشکل همچنان باقی است و این کمبود همواره خود را نشان می دهد که آخرین مورد آن در مراسم  اخیر تشیع پیکر جانباختگان سانحه قطار بود .

در این باره ، بطوریکه همگان اطلاع دارند ، از خیلی وقت ها پیش ،  در بسیاری از شهر های بزرگ ، مکان های مناسبی با نماد هایی از  آن شهر ها ایجاد شده اند که  ما هر از گاهی نمونه های آنها را حداقل در عکس ها و یا  تصاویر تلویزیونی می بینیم که نه تنها فرصت برگزاری مراسمات به شکل بهترو مناسبی  را به برگزار کنندگان  آنها می دهند ، بلکه آرامش خاطر شرکت کنندگان را نیز  فراهم آورده و از هر لحاظ چشمگیر بنظر می رسند.

 اما ، متاسفانه  همانطور که اشاره رفت در شهر تبریز در طول سالیا ن به این موضوع توجه  لازم نشده و طرح موضوع  تنها در حرف باقی مانده و نتیجه این شده است  که امروزه برگزاری بسیاری مراسمات عمومی مثل عزاداریها  ، ویژه برنامه های مناسبتی ، گردهمائی های بزرگ در فضای باز در برخی خیابانها مثل ابتدای خیابان ارتش جنوبی  یا میدان نماز برگزار می شوند و علیرغم بسیاری زحمت ها ، چندان نمود،انعکاس  و بازتابی   نداشته و  نمی توانند در شان شهر تاریخی تبریز و مردمان فهیم آن باشند . نمونه های این مراسمات  ، عزاداریهای تاسوعا و عاشورا  در وسط خیابان و یا مرا سم  اخیر تشییع پیکر جانباختگان سانحه قطار بود که هیچ حالت مناسبی برای حضور زیاد  مردمی و قرار دادن جایگاه سخنرانی  و برپائی نمازمیت  را نداشت  و بلاتکلیفی  شرکت کنندگان را موجب می شد.

تا جائیکه ذهنم یاری می کند  ، در این ارتباط ،  تا کنون  یکی دو مورد محوطه  هائی مثل محوطه اطراف  بنای ارک و یا بحث  ایجاد میدان حکومتی یا جمهوری  در مقابل استانداری برای برگزاری مراسمات عمومی مطرح بود ه اند که  چنانچه معلوم است هیچ یک  به نتیجه ای نرسید ه و تبریز همچنان فاقد مکان ، محل و یا میدان مناسبی  در نقطه مرکزی شهر برای برگزاری مراسمات بزرگ و عمومی است  . جا دارد مسئولان در این  ارتباط چاره ای اندیشیده  و یکبار برای همیشه برگزار کنندگان و هم مردم  را از بلاتکلیفی رهائی دهند. 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (2)

شهردری تبریز میتواند بلوک فرسوده خاقانی که 8 هکتار مساحت دارد رااز مالکین آنها خریداری و تبدیل به میدان بزرگ کند (البته با حفظ خیابان قاپیسی و قسمتی از رهلی بازار که آثار باستانی می باشد )
08:51:27 1395/09/24
علی
  
ميدان بزرگ آذربايجان به همين منظور ساخته شده ولي متاسفانه بلا استفاده مانده است
21:39:32 1395/09/25
جعفريان
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است