پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   62386  | تاریخ خبر : 1395/09/21  | ساعت : 23:53

برگزاری رویداد «استارت‌آپ ویکند» در ارومیه


نصر: رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی از برگزاری رویداد «استارت‌آپ ویکند» در ارومیه خبر داد و گفت: باید در این زمینه بسترهای لازم فراهم شوند.

به گزارش نصر، عزتی‌راد ظهر امروز در نشست خبری که در ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: به زودی رویدادی با عنوان «استارت‌آپ ویکند» در ارومیه برگزار می‌شود که امید است مورد استقبال قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود بین 100 تا 120 نفر در آن شرکت کنند، به تشکیل 10 تا 12 تیم در این راستا اشاره کرد و ادامه داد: این رویداد در روزهای یکم، دوم و سوم دی ماه برگزار خواهد شد.

این مسؤول با اشاره به نبود محدودیت زمانی برای ثبت‌نام جهت حضور در این رویداد، خاطرنشان کرد: صاحبان ایده‌ و طرح‌هایی ممتاز می‌توانند تا یک روز قبل از برگزاری این رویداد اعلام حضور کنند، حتی از مناطق مختلف کشور علاقه‌مندان می‌توانند شرکت کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه رویداد مورد اشاره با محوریت دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی برگزار می‌شود از همکاری مدیران و کارشناسان سازمان‌های مختلف از جمله پارک علم و فناوری استان، شهرداری ارومیه، شرکت مخابرات و ... قدردانی کرد.

*70 درصد دانشگاه‌های کشور به بودجه عمومی وابسته هستند

این مسؤول با اظهار اینکه هم‌اکنون دانشگاه‌های سراسر جهان علاوه بر آموزش و پرورش برای توسعه اقتصادی قدم برمی‌دارند، گفت: قبلا به کارکردهای عملی و کارآفرینی توجه نمی‌شد ولی امروزه دانشگاه‌های معتبر دنیا به ویژه انگلستان درصدد درآمدزایی هستند.

عزتی‌‌راد با اشاره به اینکه تعداد دانشگاه‌های ما خیلی بیشتر از سایر کشورهای پرجمعیت است، ادامه داد: اما متاسفانه در ایران 70 درصد دانشگاه‌ها از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند و درآمدزا نیستند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی مهم‌ترین عامل برای توسعه کارآفرینی را نیروی انسانی دانست و یادآوری کرد: همچنین لازم است که به لحاظ ظرفیت‌های اکوسیستمی هر استان قدم برداشته شود.

این استاد دانشگاه بر لزوم تلاش برای رساندن دانشگاه‌ها به استقلال مالی تاکید کرد و گفت: همچنین هیات‌های علمی، اساتید و دانشجویان باید رویکرد بازارمحوری و تقاضامحوری را مورد توجه قرار دهند.

*استارت‌آپ ویکند بهترین بستر برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

حسن حیدری رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ارومیه به عنوان پایلوت برای شهر هوشمند انتخاب شده است، گفت: استارت‌آپ ویکند بستر مناسبی برای تحقق این موضوع است.

این مسئول با اظهار اینکه قدم برداشتن در این زمینه یک نوع بسترسازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی است، بیان داشت: از این رهگذر برای مردمی شدن اقتصاد و رشد اقتصاد دانش‌بنیان‌ کمک می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی به تشکیل تیم‌ در این زمینه جهت ارائه ایده‌ها و طرح‌ها اشاره کرد و گفت: با شرکت‌های معتبر و شناخته‌شده نیز جهت حضور در این رویداد و آشنا شدن با طرح‌ها دعوت شده است.

*جذب سرمایه‌گذار برای ایده‌های بکر

حیدری به لزوم جذب حامی برای تبدیل ایده‌ها به پدیده و محصول اشاره کرد و بیان داشت: از این رهگذر برای تجاری‌سازی ایده‌ها اقدام ‌می‌شود بنابراین کسانی که طرح و فکر نو دارند می‌توانند حضور پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب از شهریور سال 1389 موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح و تبیین کرده‌اند، بیان داشت: مردمی کردن اقتصاد و توجه به اقتصاد دانش‌بنیان اضلاع این مقوله هستند.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی با اظهار اینکه از نظر تعداد برخورداری از مهندس، ایران سومین کشور جهان به شمار می‌رود ادامه داد: به جای مهندس‌پروری باید نیروهای کارآفرین و مولد پرورش دهیم.

این مسئول فراهم شدن زیرساخت‌های موردنیاز در این زمینه را یک ضرورت دانست و ادامه داد: کشور را باید از اقتصاد سنتی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان سوق دهیم.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است