پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   61101  | تاریخ خبر : 1395/09/01  | ساعت : 07:45

مدیرعامل "شهرکتاب" در گفتگو با نصر:

مسئولان تغییر کاربری کتاب فروشی ها را جدی بگیرند/ارتقای فرهنگ مطالعه رویکرد اصلی " شهر کتاب"


نصر: مدیرعامل مجموعه "شهرکتاب" با تاکید بر ارزش جایگاه فرهنگ کتابخوابی گفت: اینکه در جامعه ما کتابفروشی تعطیل می شود و به جای آن موبایل فروشی شروع به کار می کند یکی از معضلات جدی است و مسئولان باید این رویداد را جدی بگیرند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، حمیدرضا صیاد چمنی در گفتگو با نصر افزود: شهر کتاب در بخش های تحریر ، کتاب، گالری، کودک و موسیقی فعالیت فرهنگی خود را انجام می دهد و در کنار این بخش ها کافه کتاب نیز برای رفاه حال مراجعان در نظر گرفته شده است.

 وی خاطرنشان کرد: بخش آنلاین فروش اینترنتی کتاب را به تازگی به این مجموعه اضافه کردیم که به کل ایران با این روش می توانیم کتاب ارسال کنیم.

وی ادامه داد: با سرمایه گذاری های صورت گرفته می خواهیم در تبریز بزرگترین فرهنگ کتاب در کشور را راه اندازی کنیم و امروز در پیشبرد این هدف بیشترین کتاب را به تهران صادر می کنیم و روزانه 100 تا 150 کتاب در بخش آنلاین به فروش می رسد که البته این مورد هنوز قابل قبول نیست و باید بیشترین حجم کتاب به فروش برسد.

وی اذعان داشت: کتاب در جایگاه بالا و با ارزشی قرار دارد و امروزه مجموعه شهرکتاب با 30 هزار عنوان کتاب به همراه  110 هزار جلد کتاب یکی از بزرگترین مجموعه های کتاب های غیر دانشگاهی و غیر درسی تبریز است.

چمنی  در ادامه با اشاره به اهداف در نظر گرفته این مجموعه گفت: یکی از اهداف ما برای این سرمایه گذاری ها افزایش  یک دهم فرهنگ کتابخوانی در شهرمان است. این که بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را در جامعه افزایش دهیم بی شک به هدفمان رسیده ایم.

وی ادامه داد: برای این هدف روزانه باید 10 دقیقه تا یک ربع کتابخوانی را در شهرمان افزایش دهیم.

مدیرعامل مجموعه شهر کتاب تاکید کرد: شهرکتاب در ماه سه بار تخفیف برای بخش کتاب تدارک دیده است  و حجم بزرگی از مشتریان در این روز ها کتاب ها را خریداری می کنند.

وی ادامه داد: با تمام انتشارات و نویسندگان به خوبی رابطه برقرار کردیم و تازه ترین کتاب ها را سعی می کنیم وارد قفسه های این مجموعه بکنیم.

وی افزود: اعتقاد داریم اگر کتاب در جریان باشد فرهنگ کتاب و کتابخوانی هم جایگاه خود را به دست خواهد آورد و از طرف دیگر فروشگاه هم به صورت پویا جریان پیدا می کند.

چمنی درخصوص برنامه های آتی مجموعه افزود: برای تبریز 2018 برنامه های مختلفی داریم و برای هر بخش از مجموعه سعی شده است لیسانس های زبان های مختلف را به کار بگیریم تا در هنگام مراجعه توریست های کشورهای مختلف به راحتی ارتباط برقرار کنیم.

وی اذعان داشت: در شهر ما چندین کتاب فروشی بسته شده و به جای آن ها موبایل فروشی شروع به کار کرده است که این یکی از معضلات جامعه است و باید فکری به این حال شود.

وی در خصوص میزان اشتغال این مجموعه گفت: مجموعه شهرکتاب به صورت مستقیم 29 نفر و به صورت غیر مستقیم بالای 130 نفر  فرصت اشتغال ایجاد کرده است.

چمنی درباره جلسات نقد و بررسی کتاب در این مجموعه گفت: جلسات نقد و بررسی کتاب جمعه اول هرماه و آخر هر ماه از ساعت 2 تا 4 انجام می شود که در بین این سه هفته کتاب و یا رمانی به دوستان معرفی می شود تا مطالعه کنند و در جلسه آن کتاب را به نقد و برسی بپردازیم، این جلسات برای همه عموم آزاد است و همه در این جلسات می توانند حضور پیدا کنند و نظرات خود را در مورد کتاب ها بدهند.

وی اذعان داشت: طرح پاییزه که در بخش کتاب فقط می باشد یک طرح فراخوان برای کتابخوانی است که به صورت کشوری در تمام شعب شهر کتاب در کشور انجام می شود و امیدواریم یکی از هشت نمایندگی برتر کشور باشیم، این طرح از 24 آبان تا 24 آذر می باشد که شامل 20تا 25 درصد تخفیف می باشد.

وی در پایان خاطرنشان شد: اگر قیمت کتاب ها پایین بیاید بدون شک استقبال مردم نیز افزایش پیدا خواهد کرد و ما این امکان را برای شهروندان عزیز در ماه سه بار با تخفیف 20 درصدی فراهم می کنیم تا فرهنگ کتابخوانی افزایش یابد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است