پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   108229  | تاریخ خبر : 1398/06/20  | ساعت : 10:16

خبر/

آغاز صدور قبض سبز برق در زنجان آغاز شد


نصر: معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: صدور قبض سبز برق در زنجان آغاز شد.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، عبدالله نثار در گفت‌وگویی اظهار کرد: بیش از یک دهه از زمانی که شرکت ارتباطات سیار برای حذف قبوض کاغذی تلفن همراه اقدام کرد، می‌گذرد و حالا خوشبختانه با بالا رفتن نرخ استفاده از تبادلات اطلاعاتی و مالی به شکل الکترونیکی، شاهد تغییر شکل قبوض در عرصه‌های مختلف هستیم. در این میان قبض برق به عنوان یکی از پیش‌روها است.

این مسئول با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌ای در این خصوص در اکثر مناطق ایران صورت گرفته و مردم به درک بالاتری در موضوع حفاظت از محیط زیست دست یافته‌اند، ادامه داد: شاید در وهله اول به نظر برسد که این طرح تنها مشتمل بر حذف کاغذ از چرخه اطلاع‌رسانی مصارف و مبالغ صورتحساب مشترکین است ولی باید در نظر داشت با این اتفاق همه فرآیندهای چاپ و توزیع قبض نیز حذف خواهد شد. وی افزود: هزینه تجهیزات و مواد مورد نیاز برای چاپ قبوض، هزینه نگه‌داری از این تجهیزات، هزینه‌های نیروی انسانی مورد نیاز برای چاپ و سپس پخش صورتحساب، سوخت مورد نیاز برای دست‌یابی به تک‌تک مشترکین جهت ارائه قبض و آلودگی هوا، همه و همه از هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیمی هستند که این طرح آن‌ها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. ضمنا در گام‌های بعدی اگر قرائت کنتورها نیز به شکل برخط صورت گیرد، تغییر بزرگی در چرخه فروش انرژی برق ایجاد خواهد شد. نثار تصریح کرد: در روش صورت حساب کاغذی فعلی که در شرکت توزیع برق زنجان انجام می‌گیرد، برای انجام فرآیند ارسال صورتحساب به مشترک، که شامل چاپ و سپس ارسال به مامور و پخش قبوض بین مشترکین توسط مامور است، حدود 15 روز زمان مورد نیاز است. با حذف صورتحساب کاغذی مدت زمان دریافت قبض از زمان صدور به صفر خواهد رسید.

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: ایجاد زیرساخت فنی و ارتباطی مناسب جهت ارسال قبوض الکترونیکی، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی عموم مشترکان، انجام مکاتبات لازم با استانداری و سازمان‌های مختلف، آموزش نیروی انسانی دست اندرکار، جمع‌آوری شماره‌های همراه مشترکان و ایجاد بستر مناسب جهت دریافت قبوض سبز با فرمت pdf از طریق وب‌سایت و برنامه موبایلی سامانه برق زنجان (سبز)، همه این موارد چرخه تکاملی خود را طی می‌کنند و مدام درحال بهبود و تکمیل است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است