پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   107184  | تاریخ خبر : 1398/05/31  | ساعت : 14:05

خبر/

"قلعه شادی" برای کودکان مبتلا به سرطان


نصر: مدیرعامل موسسه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان تسکین از هدیه مجتمع تجاری فرهنگی ستاره باران به کودکان تحت حمایت این موسسه خبر داد.

به گزارش نصر, جواد میلانی در تشریح این خبر گفت: طی تفاهم نامه ای که فی مابین مجتمع تجاری فرهنگی ستاره باران و موسسه تسکین منعقد شده، امکان حضور و بازی کودکان مبتلا به سرطان در قلعه شادی این مجتمع تجاری به صورت رایگان فراهم شده است.
وی با بیان اینکه این زمینه برای بهبود شرایط روحی کودکان مبتلا به سرطان و بازگشت به زندگی عادی همچون دیگر کودکان ایجاد شده، اظهار داشت: کودکانی که حال مساعدی دارند و دوران بحران بیماری خود را گذرانده اند می توانند از فضای بازی قلعه شادی استفاده کنند.
مدیرعامل موسسه تسکین افزود: مجموعه قلعه شادی کدهای تخفیفی را برای این کودکان اختصاص داده که در اختیار مددکاران موسسه تسکین در بیمارستان کودکان تبریز بوده و به کودکانی که دوران نقاهت خود را می گذرانند و شرایط مساعدتری دارند اختصاص می یابد.
وی ادامه داد: کودکان با این کدهای تخفیف می توانند به مدت یک ساعت به صورت نامحدود با تمام وسایل قلعه شادی بازی کرده و درصورت برنده شدن جایزه، آن را هم تحویل بگیرند.
میلانی، بهبود فرایند درمانی و شرایط زندگی کودکان مبتلا به سرطان را از مهمترین اهداف تسکین عنوان کرد و یاداور شد: این موسسه طی چهار سال اخیر با ایجاد امکانات مختلف فرهنگی و رفاهی سعی در دستیابی به اهداف خود داشته که در این راستا استخدام مربی فرهنگی در بخش خون، ساخت و تجهیز مداوم اتاق بازی در همین بخش، راه اندازی طرح "با من بخوان" برای ترویج کتابخوانی کودکان در بحران و برگزاری برنامه های مناسبتی برای کودکان بستری در بیمارستان از جمله این اقدامات است.
مدیرعامل تسکین تاکید کرد: کودکان مبتلا به بیماری صعب الاج در شرایط بحران روحی قرار گرفته و دوران درمان، آنها را از دیگر کودکان و زندگی عادی و حتی تحصیل دور می کند که ضروریست سلامت روحی در کنار سلامت جسمانی آنها مورد توجه قرار گیرد.
انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است