پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106656  | تاریخ خبر : 1398/05/19  | ساعت : 14:37

نائب رییس مجلس شورای اسلامی:

اجرای قانون غلط، بهتر از بی‌قانونی است/ سیاست وزارت بهداشت در رابطه با درمان غلط است


نصر: نائب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که به مفهوم مشترکی نرسیده و قبول نکنیم که اجرای قانون غلط بهتر از بی قانونی و هرج و مرج است، مشکلاتمان حل نمی‌شوند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مسعود پزشکیان با حضور در مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان ضمن تبریک سالروز تاسیس این نهاد انقلابی و روز خبرنگار اظهار کرد: روند اهداء تخمک و جنین واستفاده از رحم اجاره‌ای، منع قانونی ندارد و باید مشکلات شرعی این روش‌ها برطرف شود، انجام چنین کارهایی مانند پیوند کلیه نیازی به تصویب قانون نداشته و پس از حل مشکلات شرعی صرفا با کسب مجوز می‌توان اقدام کرد. 
  وی در خصوص عدم حمایت و پوشش بیمه‌ای از درمان ناباروری گفت: چندین سال قبل هم معتقد بودم که با این روندی که وزارت بهداشت و درمان در پیش گرفته است، به مشکل برمی‌خوریم. 
  وی تاکید کرد: اجرای طرح تحول سلامت نیازمند بازنگری است.
  وی با اشاره به برخی اقدامات از سوی بیمه خدمات درمانی اظهار کرد: بیمه خدمات درمانی بازی درآورده و اقدام به سهمیه بندی کرده است، درحالیکه پوشش بیمه‌ای هم نیازمند علم و مدیریت است. 
  پزشکیان تاکید کرد: سیاست وزارت بهداشت در رابطه با درمان نیازمند اصلاح است و تمام تحقیقات علمی هم این را می‌گویند. 
  وی در ادامه گفت: تصورم این است که در رابطه با مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی بتوان به طریقی به اقشار نیازمند کمک کرد و بین دارا و ندار فرق قائل شد. 
  وی خاطرنشان کرد: مشکل کشور ما این است که هر فرد متخصصی احساس می‎کند که می‌تواند در تمامی حوزه‌ها کارشناسی کند و نظر دهد، در حالیکه هر چیزی تخصص و علم خود را لازم دارد. 
  پزشکیان متذکر شد: اگر وزارتخانه مدیریت کند، حتما می‌توانیم به کسانی که مشکل دارند، کمک کنیم. برای حل مشکل باید به درستی طرح مساله کنیم.
وی همچنین با اشاره به روز خبرنگار اظهار کرد: خبرنگاران باید خبر درست را در زمان و مکان درست و بی کم و کاست مخابره کرده و نباید اجازه دهند عده‌ای نااهل باعث شوند شان خبرنگار و خبر زیر سوال برود. 
  وی اضافه کرد: گاها اصل مطلب و خبر، زیر و رو می‌شود، مخابره و اطلاع رسانی درست، بسیار ارزشمند و هزینه‌بر است.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

قانون غلط بهتر از بی قانونی است اما قانون گذار باید قوانین بد را شناسایی و برای اصلاح آن ایفای نقش نماید! جناب پزشکیان که در تمام دوران نمایندگی خود از عملکرد حوزه بهداشت و در مان انتقاد کرده است چرا نمی تواند در مقام نماینده ، پزشک و نایب رئیس مجلس برای اصلاح امور ایجاد اجماع و اقناع و نقش آفرینی نماید ! ایشان شاید فراموش کرده است که او نماینده مردم در مجلس است و باید برای رفع مشکلات مردم از این جایگاه چاره اندیشی کند ، نه اینکه بیاید در میان مردم و مدام باآن چهره ی حق به جانب و عاقل اندر سفیه مخصوصش شعاردهد و فرافکنی نماید .
16:22:07 1398/05/19
ابوالفضل وصالی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است