پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   106092  | تاریخ خبر : 1398/05/07  | ساعت : 16:43

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در پاسخ به «نصر»:

در جنگل های استان وضعیت غیر عادی حاکم نیست/ تا حد زیادی از قطع بی رویه درختان استان جلوگیری شده است


نصر: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: در خصوص عدم اقناع افکار عمومی درباره مسئله قطع گسترده درختان استان و ادامه این روند، گفت: متوسط آمار 40 سال اخیر نشان می دهد که تغییر بزرگی در ثبت تخلفات مناطق جنگلی استان صورت نگرفته است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، داور نامدار صبح امروز در نشست با نمایندگان رسانه های آذربایجان شرقی در پاسخ به سوال خبرنگار نصر در خصوص عدم اقناع افکار عمومی درباره مسئله قطع گسترده درختان استان و ادامه این روند، گفت: باید صادقانه از همه کسانی که دغدغه محیط زیست و حفظ منابع طبیعی را دارند، تشکر کنم، چرا که چنین دغدغه ای شرافتمندانه و مقدس است، اما متوسط آمار 40 سال اخیر نشان می دهد که تغییر بزرگی در ثبت تخلفات مناطق جنگلی استان صورت نگرفته است.

وی افزود: چنین چیزی به معنای این نیست که تخلفی در مناطق جنگلی استان نبوده و نمی توان نشانی از قطع درختان در جنگل ها یافت، بلکه تغییر محسوس و بزرگی در بروز تخلفات قطع اشجار در جنگل های آذربایجان شرقی به وجود نیامده و ما با حساسیت بیشتری نسبت به گذشته این موضوع را رصد می کنیم.

نامدار با بیان اینکه بخش بزرگی از جنگل های استان تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان قرار دارد، گفت: ما در کنار همکاران حفاظت محیط زیست استان وظیفه حفاظت از مراتع و جنگل های استان را بر عهده داریم و در آتش سوزی ها و موارد دیگر با یکدیگر همکاری می کنیم.

این مقام مسئول افزود: خوشبختانه با حساسیت رسانه ها و به تبع آن مقامات قضایی و مدیران استان تا حد زیادی از قطع بی رویه درختان استان جلوگیری شده و پس از ابلاغ شیوه نامه اصلاح باغات توسط جهاد کشاورزی، وضعیت قطع درختان به حد نرمال رسیده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: هم اکنون در جنگل های استان وضعیت غیر عادی حاکم نیست، اما این به معنای این نیست در هیچ جنگلی درختی قطع نشده است، با این حال با افزایش حساسیت مردم و رسانه ها، حساسیت همکاران یگان حفاظت ما نیز بیشتر شده و با تخلفات بدون اغماض برخورد می شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (1)

با سلام کاش یگان حفاظت منابع طبیعی یک شماره تلفن سه رقمی برای گزارش های مردمی اعلام می کرد
09:07:39 1398/05/08
کریم عابدینی
  

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است