پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   105361  | تاریخ خبر : 1398/04/22  | ساعت : 18:50

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تبریز در گفتگو با نصر:

مطالبه گری اصلی ترین نقش خانه های صنعت و معدن در کشور است


نصر: عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و تجارت تبریز گفت: مطالبه گری از مدیران و مسئولان عالی رتبه کشور  اصلی ترین نقش خانه های صنعت و معدن در کشور است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، مسعود بنابیان عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تبریز و در گفتگو با نصر در آستانه بیستمین سال تاسیس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی درخصوص وظایف و عملکرد این خانه گفت: اعضای خانه صنعت و معدن را خود صنعتگرانی تشکیل داده اند که فی سبیل الله و بدون چشم داشتی در حال فعالیت هستند و برای رونق اقتصادی و صنعت استان تلاش می کنند.

بنابیان اضافه کرد: با توجه به وضعیت ویژه ای که در اقتصاد کشور رخ داد واقعا شرایط بحرانی برای صنعتگران استان پیش آمد که در این شرایط نیز عملکرد خانه صنعت و معدن قابل تقدیر و مناسب بود.

 عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی تبریز در ادامه اذعان داشت: خانه صنعت و معدن با توجه به بودجه محدود خود توانسته در کشور جزء خانه های صنعت و معدن موفق ملی باشد.

وی برای پیشنهادش برای موفقیت های آتی خانه صنعت و معدن در آینده گفت: به نظر می رسد با افزایش برنامه های آموزشی رویکرد مثبت تری را از این نهاد شاهد خواهیم بود.

بنابیان اذعان داشت: 90 درصد واحد های استان ساختار حاکمیتی در مسائل مالی و مدیریتی و ... در واحد خود را ندارند و به نظر می رسد با آموزش های لازم این مشکل نیز در واحد های صنعتی قابل رفع است.

بنابیان در خصوص ظرفیت های بخش خصوصی در رشد اقتصاد کشور اظهار داشت: بخش خصوصی در قوانین کشورمان اختیارات خاصی ندارد و به همین دلیل نهاد هایی مانند اتاق بازرگانی و خانه صنعت و معدن نهادهایی با قدرت اجرایی و یا تدوین قانون نیستند و فقط یک نهاد مشاوره ای به شمار می آیند.

وی اذعان داشت: این نهاد ها تا جایی که بتوانند چالش های صنعتگران را به گوش دولت مردان برسانند و بتوانند با پایش های تخصصی در جهت رفع نیازهای صنعتگران تلاش کنند؛ موفق عمل کرده اند.

این کارآفرین حوزه چرم تبریز خاطرنشان کرد: مطالبه گری یکی از اصلی ترین نقش های این نهاد ها است چرا که می توانند نهاد های اجرایی را به چالش کشیده و موجب تدوین قانون هایی مبتنی بر نیاز صنعت، اقتصاد و تولید کشور شوند.

بنابیان در پایان تاکید کرد: مطالبه گری از نمایندگان مجلس و دولت مردان و همچنین پیگیری موضوعات تا رفع نیاز صنعتگران از فعالیت های اصلی خانه صنعت و معدن به شمار می رود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است