پربازدیدترین ها
جدیدترین اخبار پربیننده ترین اخبار

کد خبر :   105348  | تاریخ خبر : 1398/04/22  | ساعت : 15:05

عضو هیات موسس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی در گفت و گو با نصر:

خانه صنعت؛ همواره صدای صنعت آذربایجان بوده است/ "اهلیت" در واگذاری ها اولویت باشد


نصر: عضو هیات موسس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی گفت: خانه صنعت؛ همواره صدای صنعت آذربایجان بوده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر، احمد محمدزاده اولین رئیس خانه صنعت، معدن ، تجارت و کشاورزی تبریز و مدیر عامل رنگسازی صنایع یکتا در گفتگو با نصر در آستانه بیستمین سال تاسیس خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی درخصوص وظایف و عملکرد این خانه گفت: بیست سال قبل برای اولین بار در سراسر ایران و در تبریز خانه صنعت و معدن تاسیس شد و منظور از تشکیل این مجموعه در ابتدا تشکیل انجمن های تخصصی صنایع همگن بود.

وی ادامه داد: بعد از تشکیل انجمن های تخصصی صنایع همگن و انتخابات هر کدام، روسای انجمن های تخصصی صنایع همگن، هیئت مدیره خانه صنعت و معدن را تشکیل داده و یکی از اعضا هم با انتخابات داخلی به عنوان رئیس خانه صنعت و معدن انتخاب شد.

محمدزاده به رویکرد انتخاب اعضای خانه صنعت و معدن اشاره کرد و گفت: حرکت رو به رشد در خانه صنعت و معدن از ابتدای تاسیس خود نشان می داد این انجمن منعکس کننده نیاز های صنعت استان و همچنین منعکس کننده چالش ها و موانع صنعت استان و راهگشای موانع صنعت برای توسعه اقتصاد و صنعت استان می باشد.

رئیس اسبق خانه صنعت و معدن آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: امروز افتخار می کنیم که سی و یک استان دیگر بعد از تبریز این نیاز را در صنعت خود کردند و شروع به تاسیس خانه صنعت و معدن در استان خود کردند.

محمدزاده ادامه داد: امروز در کشور این نهاد با تشکیلات عظیم در حال فعالیت است و همگی مدیون خانه صنعت و معدن تبریز هستند.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صانع یکتا عملکرد خانه صنعت و معدن را در دو دهه گذشته مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: عملکرد بیست ساله خانه صنعت و معدن با تمام فراز و نشیب هایی که در تمام دوران بر خود دیده مثبت است و اگر کسی از من بپرسد با وجود خانه صنعت و معدن چرا حال و روز صنعت استانمان این گونه است؛ در پاسخ می گویم ببینید اگر خانه صنعت و معدن نبود چه بلایی سر صنعت استانمان می آمد.

محمدزاده به پارامترهای موفقیت روز افزون خانه صنعت و معدن اشاره کرد و اذعان داشت: استفاده از ظرفیت های موجود ، استفاده از ظرفیت استانداری، استفاده از ظرفیت  مدیران استان، استفاده از ظرفیت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، استفاده از ظرفیت قوه قضاییه ، به جهت امنیت بخشیدن به سرمایه و جلب سرمایه گذار می تواند راهگشای موفقیت های روزافزون خانه صنعت و معدن در استان باشد.

وی ادامه داد: موفقیت روزافزون خانه صنعت و معدن در گرو رفع چالش های صنعتگران، کمک به توسعه صنعت و هم جذب سرمایه گذاران جدید است که به نوعی این موارد ماموریت خانه صنعت و معدن نیز به شمار می رود.

محمد زاده ادامه داد: خانه صنعت و معدن کمک بسزایی به صنعتگران استان کرده است و همیشه صدای صنعت در استان بوده است و در کرسی های مختلف تصمیم گیری کشور توانسته جایگاه مناسب داشته باشد.

وی به اهمیت وجود خانه صنعت و معدن در خصوص جلب سرمایه گذاران داخلی و خارجی خاطرنشان کرد و اذعان داشت: خانه صنعت و معدن توانسته با رایزنی های خود رضایت مشتریان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی را برای سرمایه گذاری در استان جلب کند که اگر خانه صنعت و معدن نبود این اتفاق هرگز رخ نمی داد.

وی اظهار داشت: قانون اساسی اقتصاد کشور را به قسمت اقتصاد دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم کرده است؛ بخش دولتی اگر بخواهد دایره فعالیت خود را کوچک تر کند بخش خصوصی و تعاونی بدون شک رشد خواهد کرد و اگر در جامعه می بینید بخش خصوصی واقعی در حال رشد نیست حتما بدانید دولت نمی خواهد اقصاد را از دست خود بدهد.

محمدزاده در انتها ادامه داد: امیدوارم دولت با جدیت تمام برای کوچک کردن بخش اقتصادی خود و رونق و توسعه بخش خصوصی با واگذاری بخش های دولتی به خصوصی با در نظر گرفتن اهلیت اقدامات لازم را انجام دهد ولی متاسفانه هم اکنون در این واگذاری ها چیزی که مهم و قابل تاکید است " اهلیت" در واگذاری است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

نظرات (0)

 

استفاده از مطالب پورتال با ذکر منبع بلامانع است